Головна Цікаво! Про нас

Як вибрати твердотопливний котел

Питання

Добрий день мене цікавить опалювальни котел для приватного будинку на твердому паливу. Де і який краще вибрати. Як правильно його встановити?

Андрій

Відповідь

Відповідає ГО «Екоклуб»::

Найкращий варіант, особливо якщо ви не маєте профільної освіти, це звернутися до фахівців, які зможуть розробити проект в якому врахують всі нюанси вашої конкретної ситуації.

Загалом, обираючи  котел необхідно врахувати::

–  Об’єм  обігріву приміщення (площа та висота стель): від неї залежить потужність котла.

–  Утеплення приміщення. Дуже важливо провести всі роботи з утеплення приміщення ДО розробки проекту чи купівлі котла. Можливо, після проведення утеплення вам буде потрібен котел меншої потужності.

– Значення найбільш низької температури у вашій місцевості.

– Чи буде це двоконтурний котел (обігрів та гаряча вода), чи одноконтурний (лише обігрів). У першому випадку потужність котла має бути вищою.

– Тип палива (вугілля, пелети (дрова), торф, піролізний котел) – визначайтеся за ціною палива, котла та доступності обраних матеріалів у вашому регіоні. Ви також можете обрати універсальний котел для вугілля, дров чи пелет.

– Додаткові  потреби та можливості – що ще варто врахувати:

У випадку неможливості встановлення деяких вузлів одразу, варто передбачити наявність такої можливості в майбутньому – без переробки проекту чи котла.

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Я планую побудову стін будинку 38см під утеплення пінопластом 10см ззовні. Прошу пояснити, чи потрібна повітряна прослойка в самій стіні, чи робити стіну повністю суцільну, і чи не буде з'являтись грибок при побудові суцільної стіни, зокрема на відкосах. Вдячний за відповідь

Василь

Відповідь

На 5-му поверсі сусіди самовільно зробили опалення підлоги через батарею. Ми живемо на 2-му: половина квартири обігрівається, а половина - ні, бо немає зворотнього тепла по стояку. Платимо весь час по повному тарифу. Цікавить, хто повинен повернути мені гроші за недоотримане тепло - а цієї зими ціни виростуть((((. Заява в ЖЕК не працює - бо власник квартири не пускає інженера у "власну" квартиру, щоб зафіксуввати і подати до суду. А НАМ ЩО РОБИТИ??? Живемо Київ, вул. Дяченка, 14.

Юля

Відповідь