Головна Цікаво! Про нас

Як вибрати твердотопливний котел

Питання

Добрий день мене цікавить опалювальни котел для приватного будинку на твердому паливу. Де і який краще вибрати. Як правильно його встановити?

Андрій

Відповідь

Відповідає ГО «Екоклуб»::

Найкращий варіант, особливо якщо ви не маєте профільної освіти, це звернутися до фахівців, які зможуть розробити проект в якому врахують всі нюанси вашої конкретної ситуації.

Загалом, обираючи  котел необхідно врахувати::

–  Об’єм  обігріву приміщення (площа та висота стель): від неї залежить потужність котла.

–  Утеплення приміщення. Дуже важливо провести всі роботи з утеплення приміщення ДО розробки проекту чи купівлі котла. Можливо, після проведення утеплення вам буде потрібен котел меншої потужності.

– Значення найбільш низької температури у вашій місцевості.

– Чи буде це двоконтурний котел (обігрів та гаряча вода), чи одноконтурний (лише обігрів). У першому випадку потужність котла має бути вищою.

– Тип палива (вугілля, пелети (дрова), торф, піролізний котел) – визначайтеся за ціною палива, котла та доступності обраних матеріалів у вашому регіоні. Ви також можете обрати універсальний котел для вугілля, дров чи пелет.

– Додаткові  потреби та можливості – що ще варто врахувати:

У випадку неможливості встановлення деяких вузлів одразу, варто передбачити наявність такої можливості в майбутньому – без переробки проекту чи котла.

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Сайт гарний, все правильно про зберігання тепла в квартирах, у приватних будинках, але я ще б порекомендував розширити сайт і добавити інформацію, як зберегти електроенергію та як економити воду.

Сава

Відповідь

Я купил квартиру в 1997 году на Харьковском районе Киева. Зимой у меня температура, в трёх-комнатной квартире, 18, 16, 14 градусов. Батареи еле теплые (на подаче в мою квартиру, 2 этаж, 16-этажный дом), поэтому менять их на более новые нет смысла. Что касаемо утепления стен, то мой товарищ, который занимается этим профессионально, заявил мне, что используемый материал (у всех) опасен для здоровья. Я исправно плачю за отопление (с 1997) которого не получаю и к сожелению законным путем решить что-то не могу, хотя у нас и ОСББ. Моя мечта – срезать батареи, выкинуть их в окно, и перестать платить за то, чего не получаю. Могу ли я это сделать?

Игорь, Киев

Відповідь