Головна Цікаво! Про нас

Утепление, когда между блоком и кирпичом есть воздушная прослойка

Питання

Я слышал, что утеплять частный дом, в котором между блоком и кирпичом есть воздушная прослойка, категорически запрещено, т.к. в этой прослойке будет скапливаться конденсат и появиться плесень.

Сергей

Відповідь

Відповідь підготовлено за підтримки головного інженеру ТОВ “Реноме-Євробуд” Моніча А. О. та ГО «Екоклуб»

Такі стіни утеплювати можна і потрібно. Якщо уже є зовнішня цементна штукатурка, то простіше і дешевше пінопластом щонайменше 10 см (припускаємо, що стіна у дві цеглини). Якщо ж штукатурки ще немає, то можна забезпечити паропроникніть стіни, утепливши мінеральною ватою теж товщиною щонайменше 10 см.

Деталізована відповідь виходячи з чинних стандартів:

Перш за все необхідно визначити доцільність проведення утеплення фасаду.  Для цього необхідно провести розрахунок опору теплопередачі зовнішніх стін за ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель». Наприклад, для І зони кліматичного районування (м. Рівне) мінімально допустиме значення опору теплопередачі для зовнішньої стіни становить 3,3 (м2*С). Наступним кроком встановити чи повітряний прошарок відповідає вимогам п. 1.6.  ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель».

Якщо після проведеного розрахунку фактичний опір теплопередачі  менший за нормативний, необхідно підібрати утеплювач та його товщину, щоб виконувалась умова п. 2.1. ДБН В.2.6-31:2006. Після проведеного розрахунку та встановленої товщини утеплювача, технічно вірному виконанні робіт, точка роси буде знаходитись в товщі утеплювача, а не в повітряному прошарку.

 

Тэги: | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Какой обогреватель выбрать для двух-комнатной квартиры общей площадью 50кв.м., семья из4-х человек. В квартире установлен бойлер мощностью 1,5Квт. Выбор стоит между конвекторными типами обогревателей и масляными батареями.

Відповідь

В цьому році встановили вікна на лоджію на 2 скла (спеціалісти з встановлення сказали, що на балконі, як правило, не ставляться вікна на 3 скла, як ми планували), та це не дуже допомагає зберегти тепло. Справа у тому, що на лоджії зараз холодно, вікна "плачуть". Минулого року користувалися маленьким масляним обігрівачем (стояли дерев'яні вікна). Що ще можна зробити, щоб не користуватися обігрівачем і зберегти тепло (фасад, пол і стіни утеплені)?

Відповідь