Головна Цікаво! Про нас

Расчет по общедомовому счетчику тепла

Питання

В нашем (Киев, новостройка, многоєтажка, коммунальный ЖЭК) доме стоит общий теплосчетчик (поставлен застройщиком), а Киевэнерго присылает платежки без счетчика (по нормативам). Разве жек не должен был заключить договор с Киевэнерго? В ЖЭКе меня посылают в Киевэнерго. Разве я должен заключать договор напрямую с Киевэнерго?

Сергей Николаевич

Відповідь

Відповідає юрист Інституту місцевого розвитку Дмитро Левицький.

Згідно з п.12 “Правил надання послуг з централізованого опалення…” в разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії розрахунки за послуги з централізованого опалення проводяться згідно з їхніми показаннями:

“12. У  разі  встановлення  будинкових засобів обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги  згідно   з   їх   показаннями пропорційно  опалюваній площі (об’єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або   виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку.

У разі нездійснення таких  заходів  споживач  не  сплачує  за опалення місць загального користування будинку. ”

У зв’язку з внесенням змін до Закону України “Про житлово-комунальні послуги” законом №1198 ПАТ “Київенерго” вважає, що стало виконавцем послуг з централізованого опалення в м.Києві (позиція компанії – тут). З другого боку, якщо суворо дотримуватися вимог закону, то доти, доки Ви не уклали договору з “Київенерго”, останнє не є для Вас виконавцем (згідно зі ст.1 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, “виконавець – суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору”).

Складність ситуації в тому, що в Києві вимогу закону про укладання договорів зі споживачами під час “передачі” споживачів від одного виконавця послуг (ЖЕКа) до іншого (ПАТ “Київенерго”) було попросту проігноровано. Тому якщо маєте договір про надання послуг з опалення з ЖЕКом – можете адресувати претензії і йому, але раджу також звертатися з вимогою провести перерахунок згідно з показами лічильників і до ПАТ “Київенерго”.

 

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Для пользователей сайта было бы интересно иметь достут в простой форме к реестру всех бытовых счетчиков тепла.

Глеб

Відповідь

Чи дозволено встановлювати ультразвукові лічильники газу?

Богдан

Відповідь