Головна Цікаво! Про нас

Имеет ли право ЖЭК требовать ключи от теплового узла в подвальном помещении?

Питання

Жильцы нашего дома установили теплосчетчик за сообственные средства в подвальном помещении.Во избежание краж сами сделали металическую загородку на замках.Согласны предоставлять право доступа в тепловой узел работникам ЖЭК и ТЭЦ при плановых проверках о чем нас должны будут уведомить заранее.Однако работники ЖЭКа требуют отдать ключ от металлической конструкции иначе грозяться сбить замки.При этом брать счетчик на баланс ЖЭК отказывается и материально не несет ответственности

Елена

Відповідь

А. ЖЕК має право на огляд цього приміщення: жильці будинку можуть не надавати в користування ключі від даного приміщення працівникам ЖЕКу але вони мають забезпечити безперешкодний доступ. З іншого боку, ЖЕК може вскрити приміщення, якщо вільний доступ не було надано. Процедура наведена нижче:

Згідно Закону України Про житлово-комунальні послуги:

Стаття 17. Порядок доступу до житла та іншого володіння для ліквідації аварій, проведення оглядів технічного стану, перевірки показань засобів обліку

  1. Споживач зобов’язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення:

1) для ліквідації аварій – цілодобово;

2) для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо – згідно з істотними умовами договору.

  1. Працівники виконавця/виробника повинні поважати права споживачів, перебувати (відвідувати) тільки в тих приміщеннях, де розташоване обладнання, перевірка, ремонт, огляд якого відбувається.
  2. У невідкладних випадках, пов’язаних з урятуванням життя людей та майна, може бути здійснене проникнення до житла та іншого володіння особи для проведення в них огляду та ліквідації аварій без отримання згоди споживача (несанкціонований доступ) у порядку, встановленому цією статтею.
  3. Якщо споживач відсутній і при цьому немає можливості встановити зв’язок з ним з метою його інформування про необхідність негайного прибуття до приміщення або він відмовляється допустити в займані ним приміщення представників виконавця/виробника і при цьому є об’єктивні підстави вважати, що аварія, неполадки, які унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам, відбулися саме в цих приміщеннях, – доступу приміщення відбувається без отримання згоди споживача (несанкціонований доступ).
  4. Представник виконавця/виробника попереджає споживача, який присутній, але відмовляється допустити до житла та іншого володіння, про здійснення несанкціонованогодоступу.
  5. Під час здійснення несанкціонованого доступу і до повного завершення робіт, визначених частиною сьомою цієї статті, повинні бути присутні: представник виконавця/виробника, представник балансоутримувача/управителя, органів внутрішніх справ, аварійно-ремонтної бригади та споживач з будь-якого із суміжних приміщень.
  6. Під час несанкціонованого доступу на аварійно-ремонтну бригаду покладаються такі обов’язки:

1) забезпечення доступу в приміщення шляхом порушення конструктивної цілісності вхідних дверей або вікон у приміщенні після погодження своїх дій з іншими учасниками несанкціонованого доступу;

2) здійснення огляду місця аварії, неполадки, що унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам;

3) проведення ремонтних та відновлювальних робіт;

4) термінове відновлення конструктивної цілісності вхідних дверей, вікон приміщення, що були пошкоджені під час несанкціонованого доступу, і проведення ремонтних та відновлювальних робіт, але не більше ніж протягом доби з часу проведення несанкціонованогодоступу;

5) дотримання прав громадян, які проживають у цих приміщеннях, мінімізація негативних наслідків несанкціонованого доступу, зокрема щодо їх майна та обмеження доступу лише приміщеннями, необхідними для проведення робіт.

  1. Представник виконавця/виробника складає акти про проведення несанкціонованогодоступу та про проведення ремонтних та відновлювальних робіт, які підписуються всіма учасниками несанкціонованого доступу. В актах обов’язково зазначаються: підстави для несанкціонованого доступу, відмітка про попередження споживача із зазначенням часу та осіб, які вели переговори із споживачем, у разі, якщо вони були проведені, причина та місце виникнення аварії, неполадки, перелік виконаних робіт, прізвище, ім’я, по батькові та посади учасників несанкціонованого доступу. Оригінали складених актів зберігаються у виконавця/виробника, іншим учасникам несанкціонованого доступу видаються копії, завірені печаткою виконавця.
  2. Представник виконавця/виробника опечатує відновлені двері, вікна власною печаткою та ставить підпис, час і дату опечатування.

 

 

Разом з тим умови доступу до цього приміщення можна прописати в договорі на надання послуг між жильцями та ЖЕКом, це прямо вказується в Статті 26  Розділ VI ПОРЯДОК УКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ У СФЕРІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ:

Стаття 26. Істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем

  1. Істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є: 

11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку;”

Тобто жильці мають цілковите право вимагати внесення змін в договір.

Б. ТЕЦ Ситуація, в принципі, така сама.  Згідно  ПРАВИЛ користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 р. N 1198

30. Теплопостачальна організація відповідно до договору має право частково або повністю припиняти постачання теплової енергії споживачеві у разі: обмеження вільного доступу представників теплопостачальної організації до системи теплоспоживання або до вузла обліку теплової енергії;” – відсутність ключа теоретично може бути визначене, як обмеження вільного доступу.

В. найголовніше:

Згідно Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005  N 76:

  1. Утримання приміщень 3.3.5. Вхідні двері в технічний підвал, підвал повинні бути замкнені (ключі зберігаються у виконавця послуг, про місце зберігання робиться спеціальний напис на дверях).

Доступ представників виконавця послуг до транзитних інженерних комунікацій, що проходять через приміщення, повинен бути забезпечений у будь-який час доби.».

Виконавцями послуг в даному випадку є ЖЕК (догляд приміщення) та ТЕЦ (власне надання послуги). 

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевірки



Нещодавно запитували


Хотела я утеплить стены домика плитами пенополистирола,по оказалось что стены не ровные и плиты плотно к стене не прилягают. Что мне делать?

Валентина

Відповідь

Мене цікавить, чи можна встановлювати газові котли в п’ятиповерховому будинку. Чи потрібно відключатися цілим під’їздом від центрального опалення, чи тільки останні поверхи. Якщо так, то які потрібні документи. Дякую.

Вікторія

Відповідь