Головна Цікаво! Про нас

Чтобы установить резервный твердотопливный котел нужно ли разрешение?

Питання

Если у нас в частном доме есть газовый котел, а мы хотим установить ещё резервный твердотопливный котел, нужно ли какое-то разрешение на это?

Відповідь

Відповідає юрист Інституту місцевого розвитку Дмитро Левицький

Необхідності отримувати якісь дозволи на встановлення ТВЕРДОПАЛИВНИХ котлів законодавством не передбачено.

Дозволи можуть знадобитися лише в тій частині, в якій це стосується відключення/підключення чи демонтажу/монтажу газового котла, якщо такі дії передбачаються при встановленні додаткового котла.

При цьому слід пам’ятати, що – з дозволами чи без – вся відповідальність за експлуатацію котлів і дотримання вимог техніки безпеки і протипожежної безпеки лежить на власниках будинку.

Говорить Дмитро Омельчук, компанія Herz.ua

Для котлов до 100 кВт никакой разрешительной документации не требуется, кроме полной технической документации на котел (техпаспорт, инструкция). Если есть необходимость оформления – оформляйте не как котельная, а как топочная, и никаких проблем. Что же касается сертификации этих котлов, то :

– Держспоживстандарт України;
Наказ вiд 22.09.2010 № 425
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
22.09.2010 N 425 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 жовтня 2010 р.  за N 880/18175
Про внесення змін до Переліку продукції, що не підлягає обов’язковій 
сертифікації в Україні  **** 1.10. У розділі 19 “Побутова апаратура, що працює на  твердому, рідкому та газоподібному паливі” пункт 19.1 “Котли опалювальні водогрійні теплопродуктивністю до 100 кВт”, пункт 19.2 “Апарати комбіновані побутові, що працюють на твердому паливі; опалювальні газові з водяним контуром; водонагрівальні проточні газові побутові”, пункт 19.3 “Плити газові побутові, плити і тагани газові портативні туристичні, плити комбіновані газоелектричні” виключити.

Для котлов свыше 100 кВт. В первую очередь нужно сделать проект в специализированной проектной организации, у которой есть сертификат и разрешение на выполнение такого рода работ. В проекте закладывается какой то определенный котел, который изготавливается согласно техническим условиям на этот котел и от конкретного производителя. В техусловиях на котел есть заключение таких организаций, как: –
1.Головне управління МНС Украіни в области.
2. Державна санітарно-епідеміологічна станція.
3. Висновок експертизи з питань охорони праці.
4. Протокол випрпобувань котла (Сертифікаційним випробувальним центром опалювального обладнання), или какой либо другой организации имеющей сертификат на выполнение таких испытаний.
5. Если установлена на котле электроника, то заключение соответствующей организации, что электронный блок не создает радиопомех.
Дальше этот проект согласуется той же проектной организацией с Держгірпромнаглядом, а после установки котла вы пишите заявление в Держгірпромнагляд на приемку вашей котельной.

Если у Вас коттедж и котел требуется до 100 кВт, то никаких разрешительных документов к нему не требуется.

Тэги: | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевірки



Нещодавно запитували


Сайт гарний, все правильно про зберігання тепла в квартирах, у приватних будинках, але я ще б порекомендував розширити сайт і добавити інформацію, як зберегти електроенергію та як економити воду.

Сава

Відповідь

Я обратился в ТЭЦ с вопросом, возможно ли установить в квартире распределители тепла, мне ответили, что такого и в природе нет и вообще нет. Сообщите, где то в каких то законах прописано про эти расспределители и можно ли их устанавливать в Украине или нет.

Геннадий

Відповідь