Головна Цікаво! Про нас

Лічильник тепла на багатоквартирний будинок

счетчик-тепла-на-дом

Економія – 10-30%. Вартість – 40-70 тис грн. (150-200 тисяч із автоматичним погодним регулятором і 65-100 тисяч із регулятором тепла). Час – 2 місяці.

Після встановлення лічильника тепла на будинок власники квартир починають платити не за відвантажене за нормативами тепло (яке на шляху до будинку обігріло ще й теплотрасу), а за реально спожите. Вартість спожитого тепла потім розподіляється між квартирами за їхньою площею або за індивідуальними квартирними лічильниками.

Лічильник тепла – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий до неї чинник. Він фіксує реальну величину теплової енергії, використаної за певний час. Для споживача установка приладу обліку теплової енергії лише замінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожите тепло.  Як правило, в підсумку  сума платежів виходить менша.

Лічильник тепла на багатоквартирний будинок варто встановлювати разом із авторматичним погодним регулятором або регулятором тепла. Автоматичний погодний регулятор дозволяє автоматично додавати тепла у квартири, коли температура на вулиці падає, і навпаки. Регулятор тепла відповідно до заданих температурних та часових параметрів зменшуватиме або збільшуватиме витрату теплоносія. Такі пристрої коштують дешевше автоматичного погодного регулятора.

!электронный-датчик-счетчика-на-дом

 

Складові

– лічильник тепла;

– погодний регулятор або регулятор тепла;

– організація-теплопостачальник (наприклад, для Києва це – «Київенерго»);

– балансоутримувач будинку (ЖЕК, ОСББ, товариство);

– спеціалізований підрядник з монтажу лічильників тепла, який має відповідні ліцензії.

 

Як це зробити

соседи_2

 

 

1. Вибрати людину, мешканця будинку, яка візьме на себе роль організатора процесу. Це не означає, що вам потрібно створювати ОСББ, це може бути просто разова самоорганізація власників квартир (далі – «будинок») для встановлення лічильника на дім.

 

!лічильник-тепла

2. Будинок вибирає підрядника на встановлення лічильника.

!киевенерго_вывеска

3. Будинок отримує технічні умови для встановлення лічильника у своєму домі від теплопостачальника.

4. Підрядник на встановлення лічильника розробляє індивидуальний проект, рекомендує тип лічильника і погодного регулятора або регулятора тепла. На цьому етапі потрібно вибрати модель лічнильника.

5. Підрядник на встановлення лічильника погоджує робочий проект у теплопостачальника та в Енергонагляді.

сантехник

 

6. Мешканці будинку скидуються грошами на купівлю і встановлення вибраного і погодженого лічильника і погодного регулятора.

 

соседи_1

7. Підрядник купує і монтує лічильник і погодний регулятор.

пломба_счетчик_1

 

8. Організовується зустріч будинку, баланосутримувача будинку, теплопостачальника і подрядника з монтажу лічильника. Теплопостачальник пломбує лічильник.

9. Підрядник на встановлення лічильника проводить пусконаладні роботи.

 

!калькулятор_2

10. Будинок розраховує, який відсоток вартості спожитого тепла платитиме кожна квартира з залежності від її площі, або приймає до уваги наявність індивідуальних лічильників тепла у квартирах.

рука-с-деньгими

11. Складається договір на розрахунок за тепло на основі даних лічильника із теплопостачальником.

рука-подписывает
12. Тепер мешканці будинку платять тільки за спожите ними тепло.
13. Повірка лічильника відбувається через 4 роки.

 

Відео про те, чим відрізняється лічильник тепла на квартиру від лічильника тепла на багатоквартирний будинок і який з них краще встановити.

 

Нюанси

– Лічильник повинен бути занесений в Державний реєстр засобів вимірювальної техніки.

– Необхідно звертати увагу на міжповірочний інтервал (2 або 4 роки) – чим він довший тим краще.

– Ультразвукові лічильники дещо дорожчі, але працюють надійніше (відсутні рухомі частини).

– Дуже важливо кваліфіковано налаштувати регулятор для забезпечення максимальної економії без погіршення комфорту.

– Необхідно передбачити кошти на обслуговування лічильника та регулятора в процесі експлуатації. Мешканцям будинку варто виділяти на це кошти, тим паче, що термін окупності встановлення лічильника з погодним регуляторм становить менше року.

– У результаті встановлення лічильника тепла теплопостачальник втрачає частину прибутку. Тому слід бути готовим до опору з його сторони та, за необхідності, залучати до процесу фахових правників.

– Найбільша економія відбувається коли опалювальний сезон уже розпочався, але на вулиці ще досить тепло. Загальна економія теплової енергії складає в залежності від типів будинків та теплових мереж від 15 до 35%.

Теги:


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Нам на дом (100 квартир) поставили счетчик тепла. Как будет рассчитываться платеж на каждую квартиру при субсидии?

Ирина

Відповідь

Мене цікавить питання утеплення групи в дитячому садочку. Нашому садочку років 20, 3 поверхи. На другому поверсі прохолодно, на 3-му діти взагалі замерзають. Утеплювати стіни з вулиці, як я знаю, проблематично і надто дорого. Як можна утеплити приміщення зсередити, окрім як заміни вікон? Що потрібно перевірити (вентиляцію, труби..)? Що ми можемо вимагати у держави (утеплення даху...)?

Валентина

Відповідь