Головна Цікаво! Про нас

Зовнішнє утеплення стін і естетика фасаду

Питання

Підскажіть будьласка, яким чином я можу утеплити частину стіни багатоповерхівки, якщо законом не дозволено змінювати зовнішній архітектурний вигляд будинку. Я згідно з ваших рекомендацій, засклив лоджію та частково заклав отвір цеглою, щоб ізолювати ззовні цегляну стіну. Тепер ЖЕК погрожуе викликати мене до суду, нібито я зруйнував зовнішній вигляд. Що мені робить?

Олександр

Відповідь

Відповідає Дмитро Левицький, юрист Інституту місцевого розвитку

На такі дії дійсно треба було отримати дозвіл органу місцевого самоврядування. Можна спробувати отримати такий дозвіл і зараз – якщо його дійсно видадуть, то не доведеться демонтувати кладку на балконі. Хоча, по правді, сумніваюся, що Ви його зможете отримати.

Взагалі ж хочу звернути увагу на те, що радянські інженери вчилися не гірше за нас із Вами, і якщо передбачали певного розміру балкони і відсутність на них “кладок”, то тому, що існуть певні будівельні та санітарні норми, в т.ч. щодо освітленості приміщень.

Стосовно утеплення зовнішніх стін – ситуація аналогічна. Це є зміною архітектурного вигляду фасаду будівлі і потребує дозволу. Чи видасть орган місцевого самоврядування дозвіл на “клаптикове” утеплення – не беруся говорити напевне. Найкраще (і з правової, і з технічної, і з фінансової точок зору) – провести утеплення всього будинку спільно з сусідами, з якісних матеріалів і силами перевіреного підрядника.

Тэги: | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Я хочу встановити газовий лічильник у квартирі (5-й поверх 9-поверхівки). Чи потрібна мені згода сусідів?

Ольга

Відповідь

Скажите, пожалуйста, как можно решить вопрос с соседом если во время ремонта, он установил себе на батарее централного отопления, кран (убрав перемычку в трубах)который перекрывает полностью отопление по "стояку". Соответственно когда ему жарко он отключает себе батарею, и все квартиры остаются без тепла!Что делать? Куда писать?

Ольга

Відповідь