Головна Цікаво! Про нас

Зимой у меня температура 18-16-14 градусов

Питання

Я купил квартиру в 1997 году на Харьковском районе Киева. Зимой у меня температура, в трёх-комнатной квартире, 18, 16, 14 градусов. Батареи еле теплые (на подаче в мою квартиру, 2 этаж, 16-этажный дом), поэтому менять их на более новые нет смысла. Что касаемо утепления стен, то мой товарищ, который занимается этим профессионально, заявил мне, что используемый материал (у всех) опасен для здоровья. Я исправно плачю за отопление (с 1997) которого не получаю и к сожелению законным путем решить что-то не могу, хотя у нас и ОСББ. Моя мечта – срезать батареи, выкинуть их в окно, и перестать платить за то, чего не получаю. Могу ли я это сделать?

Игорь, Киев

Відповідь

Відповідає Ключевий експерт «Угода Мерів» Святослав Павлюк:
 
В вашому  будинку явне порушення циркуляції теплоносія по стояках. Проблема не в батареях, а в розбалансованих стояках опалення – через це до ваших батарей не потрапляє стільки теплоносія, як потрібно. ОСББ мало б замовити послугу балансування стояків а ще краще – встановити автоматичні баласуючі клапани. А ще краще – поставити наступного року власний індивідуальний тепловий пункт, двотрубну систему і поквартирні лічильники. 
Зрізати батареї – не вихід, все одно квартиру гріти треба і втручатися в загальнобудинкові мережі – заборонено. . Утеплення стін – правильний хід, але утепляти треба всю стіну, а не фрагменти. дуже сподіваюся, що ближчими місяцями уряд ухвалить створення програми підтримки термомодернізації житлового фонду і створить механізми підтримки для ОСББ. 
Відповідає фахівець Ольга Лящук, ГО «Екоклуб»
 
Закон «Про житлово-комунальні послуги» у ст. 18. Гарантує споживачу право на отримання якісних та своєчасних послуг.
Порядок проведення перерахунків щодо оплати за тепло здійснюється згідно Постанови КМУ № 151 від 17.02.2010 «Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості». Відповідно температура температура повітря в житлових приміщеннях має становити +18 °C (у кутовій кімнаті +20 °C).
Якщо температура у Вашій квартирі нижче, то Ви маєте право вимагати проведення перерахунку – зниження плати на 5 % за кожен градус відхилення температури повітря в приміщенні від 18 °C до 12 °C в житлових приміщеннях (з 20 °C до 14 °C — в кутових кімнатах).
 
При  температурі нижче за 12–14 °C відповідно, Ви має право взагалі не платити за опалення. Для проведення перерахунку Ви маєте викликати представників компанії, що надає Вам тепло для складання акту-претензії. Ви можете зателефонувати або звернутися письмово. Звернення (усне чи письмове) має бути зареєстроване в журналі реєстрації заявок споживачів, Вам мають повідомити хто прийняв Вашу заяву, її реєстраційний номер та час прийняття. Комісія, яка проведе заміри температури, має прибути не пізніше визначеного у договорі терміну. 
 
За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг у 2-х примірниках, по одному для споживача та виконавця. Цей документ має бути зареєстрованим  в журналі реєстрації актів-претензій та є підставою для перерахунку розміру оплати за комунальні послуги. Також акт-претензія вважається дійсним і без підписів представників виконавця, але з підписами не менш як 2-х сусідів-свідків. Виконавець зобов’язаний розглянути претензію протягом 3-х робочих днів і повідомити про результати розгляду споживача. У  разі  ненадання  протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг. Перерахунок оплати за тепло має бути здійснений протягом місяця, що настає за розрахунковим, незалежно від наявності у споживача заборгованості за надані послуги.

 

Тэги: | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


А куди саме звернутись, щоб дали дозвіл на встановлення теплорегуляторів на батареї. Ми в одній кімнаті встановили, але оплачуєм за тепло так, як всі мешканці в будинку, Куди ми не звертались, говорять, що вперше зустрічаються з такими питаннями і порадити нічого не можуть.

Галина

Відповідь

Квартира з газовою плитою та газовою колонкою.Чи можу я категорично відмовитись встановлювати газовий лічильник.Сплачуючи за газ по встановленим нормам,чи має право газконтора відмовитись заключати зі мною договір на постачання газу?

Ірина

Відповідь