Головна Цікаво! Про нас

Від`єднання квартири від центрального опалення

Питання

Чи дають зараз дозвіл на від`єднання від центрального опалення? Які потрібні для цього документи?

численні запити

Відповідь

Якби ви знали скільки мешканців багатоповерхівок пише нам про бажання від`єднатися від центрального опалення (“хочу отрезать батареи и выкинуть их в окно” – тільки одне з формулювань).

Але на сьогоднішній день (починаючи з 2007 року), власник квартири у багатоповерхівці не може самостійно відключитися від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Це забороняє п. 24-28 Правил Постанови Кабміну № 630.

Проте, якщо на Загальних зборах у будинку буде прийнято 100% рішення про відключення всього будинку від мереж, тоді це питання може бути розглянуте на спеціально створеній місцевим органом виконавчої влади міжвідомчій комісії.

Але є ще одна важлива умова – позитивне рішення може бути прийняте у разі технічної можливості проведення таких робіт. Тобто якщо технічну можливість такого відключення передбачено міською схемою перспективного розвитку систем теплопостачання.

Як результат прийнятого позитивного рішення розробляється технічна документація та сам проект, а органи санітарного та будівельного контролю слідкують за процесом від’єднання від мереж централізованого опалення.

Говорить ГО «Екоклуб»:: “Якщо 100% мешканців Вашого будинку підтримають відокремлення  від централізованого опалення, ви маєте розробити (оформити та зібрати) повний пакет технічної документації  на встановлення у вашому будинку автономного опалення. І лише після цього звернутися до тепло генеруючої компанії з вимогою провести відключення від централізованого опалення.

У теперішній ситуації варто звернути увагу на фінансовий аспект відключення і ретельно прорахувати вартість автономного опалення. Оскільки ціна газу змінюється та існує велика вірогідність доведення ціни газу для населення до ціни газу для підприємств. Що значно підвищить вартість опалення.

Також варто продумати «запасний варіант» на випадок відключення газу, можливість переведення котла на інший вид палива”.

Тобто головне потім не запроситися назад, до центрального опалення.

Говорить Георгій Гелетуха, Голова правління Біоенергетичної Асоціації України, Директор SEC Biomass і Зав.відділом біоенергетики в Інституті технічної  теплофізики НАН України. “Не советую переходить на индивидуальное отопление в многоквартирных домах, если они подключены к системам централизованного теплоснабжения. Это было финансово выгодно до недавнего времени, когда газ для населения был примерно в 1,5 раза дешевле газа для теплокоммунэнерго. Сейчас цена газа сравнялась. В перспективе вероятен сценарий, что цена газа для населения станет выше цены для предприятий централизованного теплоснабжения (такая ситуация в большинстве стран ЕС). Тогда те, кто перешел на индивидуальное отопление, начнет возвращаться к централизованному.

Недостаток индивидуального отопления в многоквартирных домах – оно может быть только на газе, которого сейчас не хватает. Централизованное же отопление может быть переведено на твердые виды топлива (биомасса, уголь, торф, твердые бытовые отходы). Тепло из твердого топлива уже, и в перспективе еще в большей степени, будет дешевле тепла из газа.

Также в многоквартирном доме практически невозможно законно и безопасно решить вопрос с выбросами дымовых газов от индивидуальных котлов. Проектами домов специальные дымоходы не предусмотрены. А вывод дымовой трубы под окно соседу сверху приводит дом к состоянию “коллективной душегубки”, в которой все-таки еще жить вам и вашим детям.”

Тобто якщо у вас є рішення всього будинку, але місцева влада вставляє палки у колеса, і не через технічну неможливість відключення вашого будинку від центрального теплопостачання, а через якісь мутні відмазки, пишіть нам з конкретним називання хто, кому, коли і як саме відмовляє. Ми допоможемо вам і проведемо журналістське розслідування.

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Мене цікавить, чи можна встановлювати газові котли в п’ятиповерховому будинку. Чи потрібно відключатися цілим під’їздом від центрального опалення, чи тільки останні поверхи. Якщо так, то які потрібні документи. Дякую.

Вікторія

Відповідь

Возможна ли установка счетчика тепла в квартире, расположенной в 4-этажном доме постройки 1957 года (т.е. в доме с вертикальной разводкой)? В доме есть своя котельная. Насколько целесообразно проведение такого мероприятия? Если можно, сориентируйте, пожалуйста, во что все это выльется (примерно) с экономической точки зрения.

Татьяна

Відповідь