Головна Цікаво! Про нас

Терморегулятор

Питання

А куди саме звернутись, щоб дали дозвіл на встановлення теплорегуляторів на батареї. Ми в одній кімнаті встановили, але оплачуєм за тепло так, як всі мешканці в будинку, Куди ми не звертались, говорять, що вперше зустрічаються з такими питаннями і порадити нічого не можуть.

Галина

Відповідь

Відповідає Андрій Берестян, директор з продажу та маркетингу «Данфосс ТОВ»

 

  1. По букві закону: вносити зміни (встановлення регуляторів, заміна радіаторів тощо) в систему опалення багатоквартирного будинку самостійно без узгодження з проектною організацією, що розробляла проект, забороняється!!! Це призводить до розбалансування системи, і, як наслідок, – недогріву одних квартир і перегріву інших.
  2. Реально: на жаль, така практика існує, і майже всі систем опалення в існуючих будівлях розбалансовані по причині несанкціонованого втручання.

 

При встановленні терморегуляторів в існуючу систему опалення треба спочатку визначити тип системи опалення – однотрубна (послідовне підключення радіаторів на стояках) або двотрубна (паралельне підключення радіаторів). Від цього залежить тип радіаторного терморегулятора – для однотрубної або двотрубної системи опалення. Слід зауважити, що більшість будинків, які побудовані до 1997 року, мають однотрубну (послідовне підключення) систему.

Для двотрубної системи немає технічних перешкод для встановлення, а от для однотрубної є важливий нюанс.

В однотрубній системі при встановлені терморегулятора ОБОВ’ЯЗКОВО має бути встановлена замикаюча ланка на радіаторі, через яку вода може проходити в інші квартири, якщо Ваш терморегулятор буде регулювати подачу теплоносія в Ваш радіатор. Інакше терморегулятор, що встановлений на Вашому радіаторі, буде регулювати весь стояк.

Щодо зменшення оплати – тут справа складніша, оскільки для того, щоб порахувати, скільки тепла отримала Ваша квартира, потрібно встановлювати теплолічильник, а це можливо за так званої «горизонтальної» розводки системи опалення, коли в квартиру є тільки один ввод системи опалення, на який підключені всі радіатори опалення. Такі системи проектуються тільки починаючи з 2012 року.

Більше про облік можна почитати тут: http://teplydim.com.ua/static/storage/filesfiles/Danfoss_Heat_cons_metering_apart_May_2014_Ukr.pdf

Тэги: | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Чиїм коштом має проводитися повірка лічильника?

Ірина

Відповідь

У нас было АОГВ (напольный газовый котел), мы его демонтировали вместе со старой системой отопления и заменили всё полностью на новое! Поставили недостающие радиаторы и новый настенный газовый котёл, и всё осталось на своих местах, только котёл стал висеть на стене, а не стоит на полу, но в том же месте. Надо ли переоформлять документы на отопительный прибор?

Дмитрий

Відповідь