Головна Цікаво! Про нас

Утеплення вікон нових і старих

Питання

1. Живемо в новій квартирі, тільки після ремонту. Нові вікна, склопакет. Але все одно кріз них відчувається холод. Чи є сенс утеплити ці вікна таким же способом, як старі або якось інакше? Якщо холод йде не через щелини, а через саме скло, може є сенс зробити якісь "ставни" та на ніч вставляти їх у вікна? Якщо так, то як зробити і з чого і наскільки це допоможе? Дякую. 2. В мене вікна старі, але швів між ними немає, проте дує із малих шпаринок, що між деревом і склом. Як мені їх ізолювати?

Дмитро, Марина

Відповідь

Потрібно ущільнити вікна. Даю вам посилання на докладні інструкції з нашого сайту – “Ущільнення вікон” та з сайту “Стройсоветы“. Тут конкретні практичні поради.

Існує теплозберігаюча плівка, яку можна наклеїти на скло. Вона реально допомагає утримати тепло, але недешева, бо являє собою високотехнологічний вироб: багато шарів, на кожен з яких методом бомбардування атомами нанесений надтонкий шар металу (найчастіше – золота або нікелю) та кераміки.

Ще можна запропонувати “третю раму” – фактично поліетиленову плівку на рамі, яку кріплять на віконний проєм. Таким чином утоврюється повітряна прослойка між кімнатою та вікном.

І у випадку плівки, і у випадку третьої рами трохи падає освітлення через вікно (наприклад, в разі плівки – до 30% світла втрачається). Але зважаючи на їхню основну функцію – збереження вдома тепла – це можна витримати, при морозах тепло важливіше за віконне світло.

Також подумайте над тим, що замінити вікна на сучасні склопакети, ще значно підвищить комфорт житла.

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Скажите, пожалуйста, как можно решить вопрос с соседом если во время ремонта, он установил себе на батарее централного отопления, кран (убрав перемычку в трубах)который перекрывает полностью отопление по "стояку". Соответственно когда ему жарко он отключает себе батарею, и все квартиры остаются без тепла!Что делать? Куда писать?

Ольга

Відповідь

Мене цікавить питання утеплення групи в дитячому садочку. Нашому садочку років 20, 3 поверхи. На другому поверсі прохолодно, на 3-му діти взагалі замерзають. Утеплювати стіни з вулиці, як я знаю, проблематично і надто дорого. Як можна утеплити приміщення зсередити, окрім як заміни вікон? Що потрібно перевірити (вентиляцію, труби..)? Що ми можемо вимагати у держави (утеплення даху...)?

Валентина

Відповідь