Головна Цікаво! Про нас

Счетчик тепла в квартиру старого дома

Питання

Возможна ли установка счетчика тепла в квартире, расположенной в 4-этажном доме постройки 1957 года (т.е. в доме с вертикальной разводкой)? В доме есть своя котельная. Насколько целесообразно проведение такого мероприятия? Если можно, сориентируйте, пожалуйста, во что все это выльется (примерно) с экономической точки зрения.

Татьяна

Відповідь

Отвечает Игорь Черкашин, независимый эксперт по энергоэффективности и развитию возобновляемой энергетики в Украине и почетный президент в Fund of Energy-Efficient Investments

При однотрубной системе, то есть системе с вертикальной разводкой, счетчик придется ставить на каждый радиатор. Думаю, что это не только экономически сложно, но и трудно будет решить сам процесс согласования с теплоснабжающей организацией.

На такой дом, как Ваш, целесообразней поставить систему регулирования котла в зависимости от внешней и внутренней температуры в помещении и заняться вопросом утепления дома вместе с соседями. Эти вложения будут точно оправданными.

Відповідає Андрій Желєзний, Національний екологічний центр України (НЕЦУ)

Будинковий тепловий лічильник коштує від 10 000 грн., а по квартирний від 1000 грн. без витрат на встановлення та документацію (http://prom.ua/Schetchiki-tepla.html?category=153723). Якщо мешканці об’єднаються для встановлення теплового лічильника в будинку, то вклад сім’ї 3-х поверхового будинку буде до 1500 грн. а в багатоповерхівці – до 200 грн. Але якщо сукупні витрати за опалення зменшуються на 30% в результаті оплати згідно показників лічильника, то його окупність наступає вже через рік.

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Як виросли тарифи на тепло?

Василь

Відповідь

Живемо в Києві. Поруч, у будинку по Дяченка, 6, замінили всім безкоштовно по всьому будинку ЧОМУ ми повинні оплачувати сам лічильник??? ДЕ СПРАВЕДЛИВІСТЬ??? ЖЕКи навіть компенсацію не виплачують за змінені вікна і батареї - а раніше обяцяли))) Дякую.

Юля

Відповідь