Головна Цікаво! Про нас

Піролізний котел

Питання

Пiдкажiть де придбати пiролiзний твердотопливний котел довгоi дii горiння і який краще вибрати?

Альона

Відповідь

Відповідає Георгій Гелетуха, Голова правління Біоенергетичної Асоціації України, Директор SEC Biomass і Зав.відділом біоенергетики в Інституті технічної теплофізики НАН України:

Твердопаливні котли відрізняються по ступені механізації завантаження палива.

Найпростіші (і найдешевші) котли – для прямого спалювання дров при ручному завантаженні. Переваги: прості, дешеві, мають невисокі вимоги до палива. Недоліки – потребують частого завантаження дров (раз на кілька годин).

Піролізні – довгого горіння. Переваги: значно рідше треба завантажувати паливо (в середньму раз на 8 годин). Недоліки – більш дорогі і потребують якісних дров (з невисокою вологістю).

Автоматизовані котли на пелетах. Переваги: повна автоматизація подачі палива. Необхідність (частота) підходу до котла визначається розміром бункера для пелети. Якщо маєте бункер на місячний запас пелети, місяць можете до котла не підходити. Недоліки – ще більш дорогі і потребують дорогого палива (пелети).

Всі три типу котлів мають свою нішу споживачів. Щодо конкретних марок: є широкий вибір котлів всіх типів на ринку. Є з чого вибрати.

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевірки



Нещодавно запитували


Я хочу встановити газовий лічильник у квартирі (5-й поверх 9-поверхівки). Чи потрібна мені згода сусідів?

Ольга

Відповідь

Вважаю, що в ситуації коли теплопостачальники практично ніде в Україні не видають тех.умови для встановлення квартирних лічильників на стояки, необхідним є зміна системи на двотрубну. Населення готове встановлювати лічильники теплової енергії, оскільки це дає змогу оплачувати тільки ці послуги, які надані і задумуватись, яким чином зменшити втрати тепла у власних оселях. Отримав лист з ЖЕКу в якому не заперечують проти переобладнання. Написали колективну заяву до теплопостачальної організації на видачу технічних умов з переобладнання системи з встановленням поквартирних засобів обліку. Всі сусіди дали згоду. Отримали технічні умови на переобладнання системи. Звичайно як і слід було чекати написали максимально так щоб це було дорого для споживача і їх не завжди легко виконати. Однак ми розіслали ці техумови на кілька компаній для підготовки комерційної пропозиції. Як результат орієнтовна вартість реконструкції системи з лічильниками - 85 тис. грн. для 8 квартир. Але продовжуємо шукати оптимальні рішення у співвідношені ціна-якість. Крім цього діє державна програма компенсації вартості лічильників тепла, регуляторів тепла та інших елементів системи опалення. Тому спробуємо дізнатись всі деталі, щоб наш проект мав мінімальні затрати та максимальні вигоди та можливість подальшої адаптації по всій Україні

Михайло написав нам

Відповідь