Головна Цікаво! Про нас

Опалення місць загального користування

Питання

У нас на доме стоит тепло-счетчик. Я в прошлом году максимально утеплил свою квартиру. Есть желание уменьшить расходы на тепло еще больше, от чего задумался об установке тепло-счетчика на вход в квартиру. Вопрос: в случае установки счетчика на квартиру, будут ли на меня считать тепло, расходуемое на подъезд?

Кирилл

Відповідь

Відповідають юристи Мар’яна Томін та Євген Олешівець, Громадська юридична приймальня “Самопомічі”

Якщо проектом будинку передбачено встановлення опалювальних приладів у МЗК (місця загального користування), але система опалення МЗК є демонтованою, балансоутримувачу (або власнику) будинку необхідно відновити її, привести у відповідність до проекту житлового будинку та здійснювати визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування згідно з Методикою (Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 31.10.2006 року).

У будинках, де проектом не передбачено встановлення опалювальних приладів на сходових клітинах та у житлових будинках, зведених за нестандартними проектами, підтримання температури вище 0º С у місцях загального користування відбувається за рахунок теплопередачі крізь огороджувальні конструкції житлових приміщень. У таких випадках плата за опалення місць загального користування окремо не встановлюється.

Згідно з пунктом 5.23 ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» системи кондиціонування повітря житлових будинків проектують за завданням на проектування з врахуванням умов забезпечення оптимальних параметрів мікроклімату внутрішнього повітря щодо температури та відносної вологості.

Розрахункові температури повітря і вимоги до повітрообміну в приміщеннях слід приймати згідно з таблицею 4 до ДБН В.2.2-15-2005.

Таблиця 4 – Розрахункові температури повітря і вимоги до повітрообміну в приміщеннях

Приміщення Розрахункова температура взимку, °С Вимоги до повітрообміну
Приплив Витяжка
Загальна кімната, спальня, кабінет 20 1-кратн.1)

Кухня

18

за повітрянимбалансом квартири,але не менше, м3/год

90

Кухня-їдальня

20

1-кратн.1)
Ванна

252)

 –

25

Вбиральня

20

50

Суміщений санвузол

252)

50

Басейн

25

За розрахунком
Приміщення для пральної машини в квартирі

18

0,5-кратн.
Гардеробна для чищення і прасування одягу

18

1,5-кратн.
Вестибюль, загальний коридор, сходова клітка, передпокій квартири

16

Приміщення чергового персоналу (консьєржа/консьєржки)

18

1-кратн.1)

Незадимлювана сходова клітка типу Н1

143)

Машинне приміщення ліфтів

54)

0,5-кратн.

 

Говорить Дмитро Левицький, юрист Інституту місцевого розвитку.

Договір у кожному разі укладається згідно з типовим, затвердженим Кабміном. Текст ось тут: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF/print1391087324019104.
Як повинна нараховуватися плата за опалення місць загального користування – тут: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1237-06.

 

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Хочу поставить счетчик тепла, но у меня в доме вертикальная подача тепла, то есть стояк каждой батареи имеет свой вход и выход из квартиры. Как нужно действовать? Какие и сколько счетчиков мне нужно купить? Есть рекомендованные к использованию модели, и какие на них примерные цены?

Софья

Відповідь

Думаєм будувати будинок з цегли товщина стін 38 см як краще утеплити стіни ззовні стіни чи в середині стіни\цегла утеплювач півцеглини облицювальною цеглою. Якщо утепляти знаружи то мурувати воздушною прослойкою чи без неї? Чим накраще утеплити? Проживаю в луцьку.

Петро

Відповідь