Головна Цікаво! Про нас

Лічильник тепла при вертикальній системі труб: нормативно-правові акти

Питання

Якими нормативно-правовими актами встановлено заявлений порядок встановлення лічильників теплової енергії?

Володимир

Відповідь

Право встановлення приладу обліку теплової енергії в квартирі багатоповерхового будинку з вертикальною системою опалення надано споживачу пунктом 29.5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.

Водночас слід зазначити, що встановлення приладів регулювання та обліку тепла окремої квартири в багатоповерховому будинку з вертикальною системою опалення призводить до втручання в систему опалення і, як наслідок, веде до порушення роботи як загальнобудинкової системи опалення, так і теплового балансу будинку в цілому.

Таким чином, до питання встановлення приладів обліку теплової енергії в квартирах багатоповерхових будинків з вертикальною системою опалення слід підходити комплексно з відповідним переобладнанням загальнобудинкової системи опалення та встановленням приладів обліку теплової енергії у всіх квартирах багатоповерхового будинку.

Пунктом 11 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 № 1198 визначено, що самовільне втручання в діючі системи теплопостачання та теплоспоживання забороняється.

Для вирішення даного питання споживачу необхідно звернутись до спеціалізованої проектної організації, яка на основі технічних умов розробить проект по переобладнанню системи опалення для встановлення поквартирного обліку теплової енергії.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» технічні умови надаються протягом 15 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви та 30 робочих днів у разі необхідності їх узгодження з власником інженерних мереж.

Для того, щоб оплачувати послуги з централізованого опалення за показами встановленого теплового лічильника, споживачу необхідно укласти договір з виконавцем послуг (теплопостачальною організацією).

Базово питання установки лічильника тепла регулюють, зокрема, такі документи:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1198-2007-%D0%BF
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF/print1390336105240090
Також є низка інших документів, технічного характеру.

 

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевірки



Нещодавно запитували


Возможна ли установка счетчика тепла в квартире, расположенной в 4-этажном доме постройки 1957 года (т.е. в доме с вертикальной разводкой)? В доме есть своя котельная. Насколько целесообразно проведение такого мероприятия? Если можно, сориентируйте, пожалуйста, во что все это выльется (примерно) с экономической точки зрения.

Татьяна

Відповідь

Чи правда що для твердопаливного котла кращі чугунні батареї, чи все таки варто замінити на сучасні варіанти?

Богдан

Відповідь