Головна Цікаво! Про нас

Лічильник тепла на один під’їзд

Питання

...У старих домах проблематично встановити загальнобудинковий лічильник тепла з відсутності бажання інвестувати, наприклад, в нашій воскресеньській пятиповерхівці монтажна компанія просила в червні 28000 або 400грн/квартири за роботи "під ключ" (нім.Сіменс) + річне обслуг-ня в 100 грн/квартири. Більшість з тих, хто прийшов, шукав підвох, а не рахував обіцяні вигоди до 40%! Тому, повертаюсь до індивідуального варіанту обліку опалення: частіше застосовується «вертикальна» система, коли тепло заходить у квартиру по вертикальним стоякам (двокімнатна квартира-два стояки). А якщо всі 5 помешкань на стояках погодяться на встановлення двох лічильників (на вході), чи дозволена така схема обліку та яка вартість? Впевнений, що з 4-ма сусідами можна буде домовитись скоріше

Артем, Київ

Відповідь

Відповідає Ключевий експерт «Угоди Мерів» Святослав Павлюк
Я не чув випадків, коли лічильник оформляли на один стояк. Технологічно це зробити звичайно можна, але юридичних нюансів багато. Переконаний, що з наступного року уряд заборонить розрахунки за енергію без лічильників, і їх будуть встановлювати незалежно від того, хоче хтось чи ні.  Я чув, що на київський Воскресенці начальники ЖЕКів активно відмовляють мешканців старих хрущоб від теплових лічильників – небезпідставно вважаючи, що частина будинків може почати платити більше, ніж їм нараховують за площею. 
У вашому випадку мені дивною виглядає річна абонплата 100 гривень з квартири – обслуговування і повірка лічильників мала б включатися в тариф і проплачуватися звідти. 

 

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Если у нас в частном доме есть газовый котел, а мы хотим установить ещё резервный твердотопливный котел, нужно ли какое-то разрешение на это?

Відповідь

Если вдруг зимой будут холодные батареи, какие есть способы согреть жилище? Цивилизованные, без костров из паркета и 4-х включенных круглые сутки комфорок.

Відповідь