Головна Цікаво! Про нас

Лічильник на тепло у гуртожитку

Питання

Скажіть будь ласка чи мажна поставити лічильник на тепло якщо ми проживаємо в гуртожитку (на окрему кімнату)? Якщо так, то як це можна зробити?

Світлана

Відповідь

Відповідає Олександра Ніколенко, менеджер зі сталого розвитку енергетики Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”.

Порядок встановлення поквартирного обліку теплової енергії визначено «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року за №630 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF, а саме, у розділі «Порядок обліку і оплати послуг».

Слід відзначити, що роботи по встановленню лічильника має право проводити організація з відповідною ліцензією на проектні та будівельно-монтажні роботи. А сам лічильник, повинен бути внесений у реєстр засобів обліку.

Але, слід відзначити, що в ряді випадків встановлення квартирного обліку не можливе через специфіку внутрішньодомової системи теплопостачання, а також, може не забезпечити зниження платежів за теплову енергію без встановлення регулятору. Найбільш доцільним рішенням, для початку впровадження заходів з енергетичної ефективності у Вашому гуртожитку є встановлення загальнобудинкового теплолічильнику та системи регулювання споживання теплоносія з балансуванням по стоякам.

Відповідає ГО «Екоклуб»

Якщо кімната не приватизована, то ви змушені діяти у відповідності із Правилами проживання у вашому гуртожитку, тобто встановлення лічильника можливе лише при наявності згоди правління гуртожитку. Якщо ваша кімната приватизована, то ви маєте повне право встановити тепловий лічильник. Разом з тим, ви все одно будете змушені сплачувати за опалення місць загального користування та допоміжних приміщень (включно із підвальним приміщенням) пропорційно до своєї частки. (Згідно ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 року № 4 – рп/2004).

Також варто врахувати, що якщо у вашій кімнаті декілька стояків опалення, то на кожен з них  необхідно встановити лічильник.  Вартість таких робіт буде доволі високою, адже ціна лише на сам лічильник тепла починається від 2000-2500 грн.

За роз’ясненням щодо технічної можливості встановлення лічильника Ви маєте письмово звернутися до теплопостачальної організації із проханням надати технічні умови для розробки проекту його встановлення.

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Чи дають зараз дозвіл на від`єднання від центрального опалення? Які потрібні для цього документи?

численні запити

Відповідь

Нам на дом (100 квартир) поставили счетчик тепла. Как будет рассчитываться платеж на каждую квартиру при субсидии?

Ирина

Відповідь