Головна Цікаво! Про нас

Газовый счетчик в подъезде

Питання

Устанавливать газовый счетчик в парадном можно или только в квартире?

Вадим

Відповідь

Відповідає ГО «Екоклуб»:

Варто пам’ятати про те, що відповідальність за цілісність лічильника та пломб несете Ви, як споживач (згідно пункту 23 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 №2246).

Згідно Державних будівельних норм таке встановлення заборонено. Проте існує Рішення НТР Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 24 травня 2012 р. № 77 “Про розгляд Програми експериментального будівництва «Реконструкція внутрішньобудинкових систем газопостачання з виносом газових стояків на сходові клітини» та індивідуальних технічних вимог на його проектування”. З 1 липня 2012 року Донецькоблгаз розпочав реалізацію Програми. Вона передбачає встановлення лічильників на сходових клітинах разом з реконструкцією газових стояків.

Ви можете детальніше ознайомитись за посиланнями: http://artemgaz.dn.ua/node/183, http://enugg.com/news/ehksperiment_s_dvojnoj_zadachej/2013-03-12-56-987

Наразі не відомі приклади такого встановлення газових лічильників, окрім встановлених Донецькоблгазом. Ви можете звернутися до газової служби свого населеного пункту із запитанням про таку можливість.

Тэги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


1. Живемо в новій квартирі, тільки після ремонту. Нові вікна, склопакет. Але все одно кріз них відчувається холод. Чи є сенс утеплити ці вікна таким же способом, як старі або якось інакше? Якщо холод йде не через щелини, а через саме скло, може є сенс зробити якісь "ставни" та на ніч вставляти їх у вікна? Якщо так, то як зробити і з чого і наскільки це допоможе? Дякую. 2. В мене вікна старі, але швів між ними немає, проте дує із малих шпаринок, що між деревом і склом. Як мені їх ізолювати?

Дмитро, Марина

Відповідь

А куди саме звернутись, щоб дали дозвіл на встановлення теплорегуляторів на батареї. Ми в одній кімнаті встановили, але оплачуєм за тепло так, як всі мешканці в будинку, Куди ми не звертались, говорять, що вперше зустрічаються з такими питаннями і порадити нічого не можуть.

Галина

Відповідь