Головна Цікаво! Про нас

Чи можна примусити тих, хто не скинувся на будинковий лічильник, платити за нормативом

Питання

Многие жильцы нашего дома(многоквартирного) решили поставить домовой счетчик тепла. Некоторые хитрые, узнав, что за наш счет они тоже будут платить по счетчику, отказываются вкладывать деньги. Подскажите, пожалуйста, можно ли как-то юридически оформить установку счетчика, чтоб штрейхбрехеры не имели к нему отношения и платили по полной программе. Как заставить облтеплоэнерго разграничивать наши тарифы? Сразу оговорюсь, мы не ОСББ и не хотим его создавать, т.к. дому 50 лет и находится в плачевном состоянии, да и в тепловой сети мы самые последние.

Татьяна

Відповідь

Відповідає юрист Андрій Бурий
Складність полягає у тому, що ефективного правового механізму змусити інших власників квартир у обов’язковому порядку оплатити кошти за встановлення лічильника не має. Такий процес по-суті є добровільним та залежить від розуміння самих мешканців важливості обліку спожитої теплової енергії у будинку.
Варто іншим мешканцям пояснити, що після встановлення лічильника тепла на будинок власники квартир починають платити не за відвантажене за нормативами тепло (яке на шляху до будинку обігріло ще й теплотрасу), а за реально спожите. Вартість такого спожитого тепла потім розподіляється між квартирами за їхньою площею, за індивідуальними квартирними лічильниками, за розподілювачами тепла, або за іншим алгоритмом, про який домовляться між собою власники квартир.
Все повинно починатися із розмови сусідів між собою. Якщо співвласники квартир багатоповерхівки домовилися про встановлення будинкового лічильника, потрібно вибрати людину, яка візьме на себе роль організатора процесу. Це не означає, що вам потрібно створювати ОСББ, це може бути просто разова самоорганізація власників квартир для встановлення лічильника на дім. Будинок розраховує, який відсоток вартості спожитого тепла платитиме кожна квартира в залежності від її площі, або приймає до уваги наявність індивідуальних лічильників тепла у квартирах, або пропонує інший алгоритм розкидування показників будинкового лічильника на квартири.
Якщо мешканці встановлять лічильник загальнобудинковий і не вирішать питання про збір коштів між собою, по суті у них потім не буде можливості здійснювати нарахування різним квартирам у різний спосіб.

Відповідає юрист Дмитро Левицький
Коротко: так, як хочуть заявники, не вийде – якщо вже лічильник стоятиме, то рахуватиме тепло для всіх.
Раджу повернути логіку в інший бік: домагатися не того, щоби “штрейхбрехерам” нараховували “по нормі”, а щоб вони заплатили.
Варіанти є такі:
1) За чинним законодавством після встановлення лічильників звернутися з позовом до “штрейхбрехерів”, посилаючися на ст.ст. 1212-1214, 382 і 369 Цивільного кодексу України, для стягнення їхньої частини витрат. Перспективи – сумнівні.
2) Дочекатися набрання чинності законопроектом 1565 (прийнятий ВРУ, чекає на підпис Президента). Після чого провести збори (чи письмове опитування) про встановленя лічильників і збір коштів на це. Їх результати будуть обов’язкові для всіх – хто не внесе кошти, з того все одно в судовому порядку спокійно можна буде стягнути його частку. ОСББ для цього створювати не буде потреби.

Тэги: | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевірки



Нещодавно запитували


Какова последовательность действий для получения разрешения и установления колонки в квартире, где ее ранее не было?

Аліса

Відповідь

Хочу установить газовую колонку в свой частный дом, как это сделать

Віталій

Відповідь