Головна Цікаво! Про нас

Сусіди самовільно зробили опалення підлоги через батарею

Питання

На 5-му поверсі сусіди самовільно зробили опалення підлоги через батарею. Ми живемо на 2-му: половина квартири обігрівається, а половина - ні, бо немає зворотнього тепла по стояку. Платимо весь час по повному тарифу. Цікавить, хто повинен повернути мені гроші за недоотримане тепло - а цієї зими ціни виростуть((((. Заява в ЖЕК не працює - бо власник квартири не пускає інженера у "власну" квартиру, щоб зафіксуввати і подати до суду. А НАМ ЩО РОБИТИ??? Живемо Київ, вул. Дяченка, 14.

Юля

Відповідь

Юліє, головною порадою тут є дотримання всіх законних процедур.

По-перше, це встановлення того, чи є здійснене сусідом перепланування офіційним.  Для цього Вам слід звернутись до балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ, ЖБК, товариство, тощо).

Якщо воно було здійснено без належного оформлення проектно-дозвільної документації, Вам необхідно звернутися з письмовою скаргою до балансоутримувача будинку. Якщо ці дії були незаконними, то складається відповідний акт.

Якщо ж власник квартири не допускає працівників житлово-експлуатаційної організації провести огляд його житла та встановити факт перепланування, про це в акті робиться відповідний запис. Тоді балансоутримувач будинку може провести/замовити проведення експертизи комунікацій житлового комплексу у судовому порядку. А у випадках наявності ознак загрози такого перепланування життю та здоров’ю мешканців будинку, звернутись за допомогою до правоохоронних органів з метою притягнення винної особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Як власнику квартири, Вам також слід подбати й про те, щоб спільно з працівниками балансоутримувача будинку зафіксувати (склавши Акт), факт відсутності тепла у частині Вашого житла. І після цього перерахувати оплату за послуги з теплопостачання.

Тэги: | | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Як виросли тарифи на тепло?

Василь

Відповідь

Для пользователей сайта было бы интересно иметь достут в простой форме к реестру всех бытовых счетчиков тепла.

Глеб

Відповідь