Головна Цікаво! Про нас

Заміна вікон

новое-окно_1

Економія тепла – до 30%. Вартість – 2000-4000 грн за вікно. Час – 1 місяць.

Якщо у вас все ще стоять старі рами, тоді ця порада для вас. Навіть простий 1-камерний склопакет, що має енергозберігаюче напилення, зберігає до 80% витрат тепла, яке втрачається через вікно.

Складові
– підрядник з виготовлення вікон;
– підрядник з ремонту відкосів вікна (часто це та сама компанія).

Як зробити
1. Вибираєте підрядника на виготовлення і монтажу вікон. Їх зараз у Україні дуже багато і більшість з них виготовляє вікна сама.

Untitled-82. Підрядник приїжджає і робить заміри ваших вікон.

Untitled-113. Ви складаєте договір і платите відсоток передоплати.
4. За кілька тижнів підрядник привозить і повністю сам встановлює металопластикові вікна.

5. Більша кількість підрядників займається ремонтом відкосів сама, але якщо ні, ви запрошуєте підрядника з ремонту відкосів, бо встановлення вікон їх пошкодить.

Untitled-96. У вас стає значно тепліше.


Додаткове утеплення вікна

Якщо ви поставили склопакет, а тепло все одно втрачається, то скористайтесь таким.

Існує теплозберігаюча плівка, яку можна наклеїти на скло. Вона реально допомагає утримати тепло, але недешева, бо являє собою високотехнологічний виріб: багато шарів, на кожен з яких методом бомбардування атомами нанесений надтонкий шар металу (найчастіше – золота або нікелю) та кераміки.

Ще можна запропонувати “третю раму” – фактично поліетиленову плівку на рамі, яку кріплять на віконну пройму. Таким чином утворюється повітряний прошарок між кімнатою та вікном.

І у випадку плівки, і у випадку третьої рами трохи падає освітлення через вікно (наприклад, в разі плівки – до 30% світла втрачається). Але зважаючи на їхню основну функцію – збереження вдома тепла – це можна витримати, при морозах тепло важливіше за віконне світло.


Нюанси
Не намагайтеся поміряти вікна самі і передати цифри підряднику. Навіть не думайте про це! Якщо потім виготовлена спеціально під ваше замовлення рама не влізе у віконний пройом – будуть… довгі розмови, хто винен. Нехай спеціалісти міряють самі, ця послуга включена в вартість роботи.

– Працюйте лише за договором або з тими, кому довіряєте.

– Навіть простий 1-камерний склопакет (2 скла) на вікнах зберігає тепло. Але краще брати 2-камерний склопакет (3 скла). Існують ще додатки: енергозберігаюче напилення (i-скло), інертний газ (аргон) всередині.

– Якщо робити “по-багатому”, знайте, що існують вікна з електрообігрівом! Встановлення таких вікон створює теплову завісу, що дозволяє ще краще зберігати тепло.

– Вікна повинні кріпитися за допомогою спеціальних кріплень, анкерів. Не можна використовувати для цього лише монтажну піну.

– Потрібно максимально швидко закрити відкосами (особливо ззовні) монтажну піну. З часом на сонці та повітрі вона руйнується і можуть виникнути протяги та містки холоду.

– Якщо використовуються пластикові або гіпсокартонні відкоси, обов’язково утепліть мінеральною чи скловатою простір між відкосом та пройомом.

– Згідно нормативів зовні відкоси можна утепляти лише негорючими матеріалами (мінеральна вата, піноскло). Ніякого пінопласту.

– Подумайте про те, що наклеїти на скло енергоощадну плівку. Одразу скажемо, що вона недешева, бо являє собою високотехнологічний вироб: багато шарів, на кожен з яких методом бомбардування атомами нанесений надтонкий шар металу (найчастіше – золота або нікелю) та кераміки. Не пропускає інфрачервоні теплові хвилі.

– Є ще технологія “третього скла” – плівка кріпиться на раму.  Тут працює інший принцип зберігання тепла – унерухомлення повітря.

– Знайте як правильно провітрювати приміщення – потрібно на кілька хвилин, але навстіж відкрити вікно, а краще створити протяг, щоб свіже повітря увірвалося у дім, але предмети не встигли охолонути (воно називається “ударним” провітрюванням). Таке провітрювання взимку набагато ефективніше, ніж “форточне”.

 

Теги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Если у нас в частном доме есть газовый котел, а мы хотим установить ещё резервный твердотопливный котел, нужно ли какое-то разрешение на это?

Відповідь

Если рассматривать вопрос экономии на отоплении, то почему я не могу установить в квартире автономное отопление? Какое здравое объяснение этому запрету? Не планируется ли его пересмотреть? И если я все же уговорю соседей на отключение дома от центрального отопления, какова процедура (живу в Киеве)?

Артем

Відповідь