Головна Цікаво! Про нас

Заміна вікон

новое-окно_1

Економія тепла – до 30%. Вартість – 2000-4000 грн за вікно. Час – 1 місяць.

Якщо у вас все ще стоять старі рами, тоді ця порада для вас. Навіть простий 1-камерний склопакет, що має енергозберігаюче напилення, зберігає до 80% витрат тепла, яке втрачається через вікно.

Складові
– підрядник з виготовлення вікон;
– підрядник з ремонту відкосів вікна (часто це та сама компанія).

Як зробити
1. Вибираєте підрядника на виготовлення і монтажу вікон. Їх зараз у Україні дуже багато і більшість з них виготовляє вікна сама.

Untitled-82. Підрядник приїжджає і робить заміри ваших вікон.

Untitled-113. Ви складаєте договір і платите відсоток передоплати.
4. За кілька тижнів підрядник привозить і повністю сам встановлює металопластикові вікна.

5. Більша кількість підрядників займається ремонтом відкосів сама, але якщо ні, ви запрошуєте підрядника з ремонту відкосів, бо встановлення вікон їх пошкодить.

Untitled-96. У вас стає значно тепліше.


Додаткове утеплення вікна

Якщо ви поставили склопакет, а тепло все одно втрачається, то скористайтесь таким.

Існує теплозберігаюча плівка, яку можна наклеїти на скло. Вона реально допомагає утримати тепло, але недешева, бо являє собою високотехнологічний виріб: багато шарів, на кожен з яких методом бомбардування атомами нанесений надтонкий шар металу (найчастіше – золота або нікелю) та кераміки.

Ще можна запропонувати “третю раму” – фактично поліетиленову плівку на рамі, яку кріплять на віконну пройму. Таким чином утворюється повітряний прошарок між кімнатою та вікном.

І у випадку плівки, і у випадку третьої рами трохи падає освітлення через вікно (наприклад, в разі плівки – до 30% світла втрачається). Але зважаючи на їхню основну функцію – збереження вдома тепла – це можна витримати, при морозах тепло важливіше за віконне світло.


Нюанси
Не намагайтеся поміряти вікна самі і передати цифри підряднику. Навіть не думайте про це! Якщо потім виготовлена спеціально під ваше замовлення рама не влізе у віконний пройом – будуть… довгі розмови, хто винен. Нехай спеціалісти міряють самі, ця послуга включена в вартість роботи.

– Працюйте лише за договором або з тими, кому довіряєте.

– Навіть простий 1-камерний склопакет (2 скла) на вікнах зберігає тепло. Але краще брати 2-камерний склопакет (3 скла). Існують ще додатки: енергозберігаюче напилення (i-скло), інертний газ (аргон) всередині.

– Якщо робити “по-багатому”, знайте, що існують вікна з електрообігрівом! Встановлення таких вікон створює теплову завісу, що дозволяє ще краще зберігати тепло.

– Вікна повинні кріпитися за допомогою спеціальних кріплень, анкерів. Не можна використовувати для цього лише монтажну піну.

– Потрібно максимально швидко закрити відкосами (особливо ззовні) монтажну піну. З часом на сонці та повітрі вона руйнується і можуть виникнути протяги та містки холоду.

– Якщо використовуються пластикові або гіпсокартонні відкоси, обов’язково утепліть мінеральною чи скловатою простір між відкосом та пройомом.

– Згідно нормативів зовні відкоси можна утепляти лише негорючими матеріалами (мінеральна вата, піноскло). Ніякого пінопласту.

– Подумайте про те, що наклеїти на скло енергоощадну плівку. Одразу скажемо, що вона недешева, бо являє собою високотехнологічний вироб: багато шарів, на кожен з яких методом бомбардування атомами нанесений надтонкий шар металу (найчастіше – золота або нікелю) та кераміки. Не пропускає інфрачервоні теплові хвилі.

– Є ще технологія “третього скла” – плівка кріпиться на раму.  Тут працює інший принцип зберігання тепла – унерухомлення повітря.

– Знайте як правильно провітрювати приміщення – потрібно на кілька хвилин, але навстіж відкрити вікно, а краще створити протяг, щоб свіже повітря увірвалося у дім, але предмети не встигли охолонути (воно називається “ударним” провітрюванням). Таке провітрювання взимку набагато ефективніше, ніж “форточне”.

 

Теги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Скажіть будь ласка чи мажна поставити лічильник на тепло якщо ми проживаємо в гуртожитку (на окрему кімнату)? Якщо так, то як це можна зробити?

Світлана

Відповідь

Чи дозволено встановлювати ультразвукові лічильники газу?

Богдан

Відповідь