Головна Цікаво! Про нас

Утеплення стін ззовні

3

Економія – до 35-50%. Вартість – 10-100 тис. Час – 1 місяць.

Утеплення фасадів – комплексна і важлива дія, яка дозволить у деяких випадках зекономити до 50%(!) тепла! Це можуть зробити і багатоповерхівки, і приватні будинки. Експерти сильно рекомендують власникам квартир у багатоповерхівках не утеплювати тільки свій шматочок, а домовлятися з сусідами, при потребі брати кредит, і утеплювати фасад всієї будівлі відразу. Це значно ефективніше з точки зору зберігання тепла, ніж утеплення однієї квартири, до того при «клаптіковому» утепленні практично неможливо зробити герметичним стик між утеплювачем і стіною. Волога, потрапляючи туди, замерзає, розширюється і можливий відрив ізоляції від стіни. Також через те, що стіни утеплена і неутеплена промерзають по-різному, всередині стін відбуваються фізичні процеси (розширення, звуження, утворення конденсату на арматурі), які призводять до зниження терміну експлуатації будівлі. А якщо ззовні утеплений весь дім, то він перетворюється на “термос”, який добре зберігає тепло взимку і прохолоду влітку.

Складові
– теплоізолюючий матеріал, наприклад, мінеральна вата, “бетонна вата”, пінопласт, рідкокерамічна теплоізоляційна фарба, теплоізоляційна піна;
спеціалізований підрядник на утеплення стін. Наприклад, якщо ви утеплюєте квартиру на високому поверсі, то це обов’язково будуть промислові альпіністи із ліценцією на проведення будівельних робіт;
– додаткові матеріали для робіт: грунтовка, клей, спеціальні дюбеля, склосітка, цокольний профіль (при необхідності), декоративна штукатурка та/або фарба.

Як зробити

Spotlight

1. Виберіть підрядника на зовнішнє утеплення стін. Підрядник має надати вам не тільки договір і ліцензію на будівельні роботи, але й, якщо ви мешкаєте вище 3-го поверху, дозвіл на проведення висотних робіт.

рулетка

 

2. Домовтеся з ним про візит для виміру площі ваших стін.

!минеральна-вата_общая_2

пенополистерол_профиль

 

3. Разом із підрядником визначіться із матеріалом утеплення. Мінеральна вата – більш сучасний утеплювач, ніж пінопласт, але  дорожчий. Пінопластом дешевше, але у нього більше шансів деформуватися у процесі експлуатації і менша вогнестійкість. Теплоізоляційна фарба, “бетонна вата” та теплоізоляційна піна – цікаві сучасні технології, прочитайте про них більше за посиланнями.

22“Бетонна вата”, яка в Україні продається зокрема під маркою “Бетоль”  – це твердий тепло- та звукоізоляційний плитний матеріал, що за фізичною структурою є подібним до традиційного стінового матеріалу – ніздрюватого (комірчастого) бетону, але відрізняється від останнього значно нижчою питомою густиною та технологією виготовлення. Близько 85% об’єму матеріалу займають повітряні пори, решта – цементно-силікатний каркас (матриця), стінка якого, своєю чергою, має мікропористу завдяки застосуванню спеціальних компонентів структуру” – з сайту виробника “Бетолю”. Технічні характеристики Бетолю.

 

3Телоізоляційна піна працює за принципом нерухомості повітря, розширюючись у 100 разів і забезпечуючи герметизацію.

 

Untitled-16Рідкокерамічна теплоізоляційна фарба – матеріал, який “має у своїй основі специфічні мікросфери з керамічних матеріалів, які наповнені вирядженим повітрям і зв’язуються полімерним з’єднанням. Саме така структура робить максимально низькою вагу утеплювача, а також сприяє його гнучкості і адгезії (прилипання) до різних поверхонь, на які наноситься ця теплоізоляція. За своєю консистенцією вона схожа на звичайну фарбу, легко наноситься на поверхню будь-якої складності, і вже через декілька годин після полімеризації теплоізоляційного шару, перетворюється на  гладке, щільне і еластичне покриття. Шар такої фарби, товщиною 1-2 мм, за своїми теплоізоляційними характеристиками відповідає 250 мм цегли, 50 мм пінобетону, 80 мм керамзитобетону, при цьому він усуває причину утворення грибка, промерзання стін, іржі, надлишкового охолодження і перегріву приміщень і дахів. Шар в 1мм також замінює 40 мм утеплення пінопластом. Але, на відміну, від останнього, легко може бути нанесений на практично будь-які поверхні. Рідкокерамічна фарба, нанесена на поверхню стіни, даху і т.д. не дає теплу проходити крізь себе завдяки відображенню тепла всередину, а не розсіюванню назовні (як у «класичних» теплоізоляторів)” – розказує Юрій Григоренко, з “УкрТеплоКерамік”.

рука-подписывает
4. Підрядник складає кошторис, ви погоджує його, підписуєте договір. Не забудьте взяти гарантію на матеріали, що будуть використовуватись у системі.
5. Довіртеся фахівцю у створенні «пирога» зовнішнього утеплювача для стін будинку.

Нюанси

– Говорить директор НВО “Укрекоенерджи” Всеволод Похольченко: “Для зовнішніх стін існує ще такий метод, як покриття теплоізоляцією, яка має рідку консистенцію, що наноситься на будь-яку поверхню валиком, щіткою, або пульвілізатором високого тиску. Товщина 2мм по своїм теплоізоляційник характеристикам замінює 500мм цегли, знищує грибок, запобігає промерзанню стін, конденсату та їржі. Наприклад, для утеплення дерев´яного оштукатуреного будинку цей метод підходить найкраще”.
– Перед тим, як накладати на зовнішні стіни утеплювач, загерметизуйте всі міжпанельні шви.
– Утеплити стіни приватного будинку можна й самому, без фахівців. Але для цього потрібно дуже, дуже ретельно вивчити технологію і не поступатися жодною дрібницею. Як зробити це самому, на цьому сайті ми описувати не будемо.
– Утеплення зовнішніх стін без систем регулювання температури всередині ефективне тільки якщо в будівлі дуже холодно.
– Будинки вище 9 поверхів можна утеплювати лише негорючим матеріалом (мінеральною ватою). В будинках до 9 поверхів повинні влаштовуватись негорючі перемички. Обрамлення навколо вікон та дверей повинно бути з негорючого матеріалу.
– Згідно сучасних норм товщина утеплювача повинна бути не менше 10, а для деяких стін – 15 см. Якщо зекономите – будьте готові через декілька років змінювати ізоляцію.
– Важливо знати характеристики матеріалів для теплоізоляції: клей та шпаклівка для пінопласту не підходить для мінеральної вати.
– Чим більша густина пінопласту – тим надійніша конструкція.
– Окрім клею часто використовуються  пластикові дюбелі для кріплення ізоляції. Однак деякі фахівці для кріплення піностерольних та пінопластових плит не рекомендують застосовувати пластикові кілки та пластикові цвяхи (так звані “зонтики” чи “грибочки”), тому що є текий термін як “холодний шов”, або точка промерзання, ось в кожному пошкодженому місці (дірка для кріплення кілка чи грибочка) і буде ця точка промерзання.

Прочитайте більше про утеплення будинку, комфорт і економію. У цій брошурі, починаючи з 18-ї сторінки ви зможете прочитати прості, практичні і класно подані поради про теплоізоляцію. Які є види ізоляційних матеріалів, як вони поєднуються між собою, які недоліки і переваги кожного, як розрахувати енергоефективність стіни, що потрібно знати про контроль вологості. А до 18-ї сторінки дасть вам розуміння самих принципів утеплення домівки.

Теги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Скажіть будь ласка чи мажна поставити лічильник на тепло якщо ми проживаємо в гуртожитку (на окрему кімнату)? Якщо так, то як це можна зробити?

Світлана

Відповідь

Сайт гарний, все правильно про зберігання тепла в квартирах, у приватних будинках, але я ще б порекомендував розширити сайт і добавити інформацію, як зберегти електроенергію та як економити воду.

Сава

Відповідь