Головна Цікаво! Про нас

Утеплення горища

toSvoe_teplo_gorysche_6

Економія – 30%. Вартість – 2000-20000 грн. Час – 1 тиждень.
Тепле повітря піднімається наверх, через це його потрібно там утримати, це дозволить відчутно утеплити приміщення. Горище утеплюють після того, як утеплений дах. Нижче йде мова про горище будинку на одну сім’ю.

 

Складові

– утеплювач (мінеральна вата, теплоізолююча піна, пінополістирол, пінополіуретан, пінопласт, тирса з глиною, тощо);
– гідроізолятор;
– пароізолятор (наприклад, поліетиленова плівка);
– ізоляційна стрічка для швів;
– будівельний степлер і скоби;
– ножиці для різання утепелювача;
– оздоблювальний матеріал (дошки, фанера, вагонка, гіпсокартон, тощо);
– цвяхи;
– молоток;
– захисні окуляри, респіратор і рукавички, якщо ви вибере в якості утеплювача мінеральну вату.

toSvoe_teplo_gorysche_4

Як зробити

1. Вимірюється площа стін і підлоги, які необхідно утеплити.
toSvoe_teplo_gorysche_2

2. Прораховується кількість матеріалів, купуються матеріали (зазвичай, трохи більше, ніж виміряна площа). При виборі матеріалу для пароізоляції та утпелення варто порадитися із фахівцем, який огляне ваше горище і порадить матеріали спеціально для нього.

3. Очищуємо горище від старих матеріалів для утеплення і ізоляції, якщо вони є.
4. Всі поверхні обкладаються гідроізолятором.

toSvoe_teplo_gorysche_5

5. На гідроізолятор вкладається утеплювач. Якщо підлога дерев`яна, то утеплювач вкладають між балками перекриття. Якщо бетонна – то вкладають/насипають просто наверх.

2Так виглядає теплоізолююча піна, якою “загерметизували” горище.
6. Поверх утеплювача, тобто з “теплої” сторони утеплення, бажано настелити пароізолятор на всі поверхні.
7. Зверху, в якості чистової підлоги укладають плити ДСП і декоративне покриття.
8. Тепер ваше горище набагато краще утримує тепло.

 

 

Відео про те, як утеплити підлогу на горищі, з програми “Дача” ICTV. Дивитися

Відео про те, як правильно утпелювати цілком горище, з програми “Дача” ICTV. Дивитися

 

Нюанси

– Більшість утеплювачів втрачають свої властивості у наслідок потрапляння води. Тому перед початком робіт слід переконатися, що дах не протікає.

– Потрібно розрізняти утеплення нежилого горища і жилого горища. Якщо горище опалюється і використовується як житлова мансарда, стіни потрібно обшити вологостійким гіпсокартоном і зафарбувати або накласти декоративну штукатурку, а на підлогу укласти покриття.

toSvoe_teplo_gorysche_6

– Мінеральна вата краща за пінопласт зокрема через те, що вона не є горючою. Мінеральну вату ділять на скловолокно і кам`яну вату. Вважається, що жовте скловолокно містить не найекологічніші фенолформальдегідні смоли і фарбувачі, а ті вати, що їх не містять – коричневі.

– Якщо ви утеплюєте горище старого будинку, то спочатку потрібно перевірити, чи немає щілин у даху, можливо, додатково утеплити дах, дерев’яні деталі просочити спеціальними волого-і вогнестійкими розчинами, розчином-антисептиком від грибка та шкідників. Краще замінити старі утеплювачі, якщо вони були, бо у утеплювачів, особливо старих, є обмежений термін експлуатації.

– Не можна допускати розшаровування паро-, гідро, і тепло- ізоляційних матеріалів з метою економії. Така економія зведе нанівець всі роботи з утеплення горища.

– Особливу увагу слід приділити утепленню навколо димаря. Воно має бути повністю негорюче та термостійке (наприклад, мінеральна вата, скловата або керамзит).

– Якщо для входу на горище використовується горизонтальна ляда, то її можна утеплити, приклеївши лист пінопласту та зашивши його фанерою чи подібним матеріалом. Але слід прослідкувати, щоб утеплення не заважало відкриванню ляди.

 

Прочитайте більше про утеплення будинку, комфорт і економію. У цій брошурі, починаючи з 18-ї сторінки ви зможете прочитати прості, практичні і класно подані поради про теплоізоляцію. Які є види ізоляційних матеріалів, як вони поєднуються між собою, які недоліки і переваги кожного, як розрахувати енергоефективність стіни, що потрібно знати про контроль вологості. А до 18-ї сторінки дасть вам розуміння самих принципів утеплення домівки.

Теги: | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Сайт гарний, все правильно про зберігання тепла в квартирах, у приватних будинках, але я ще б порекомендував розширити сайт і добавити інформацію, як зберегти електроенергію та як економити воду.

Сава

Відповідь

Какой обогреватель выбрать для двух-комнатной квартиры общей площадью 50кв.м., семья из4-х человек. В квартире установлен бойлер мощностью 1,5Квт. Выбор стоит между конвекторными типами обогревателей и масляными батареями.

Відповідь