Головна Цікаво! Про нас

Ущільнення вікон

утепление-окон_поролон

Економія – до 15%. Вартість – 100-500 грн. Час – 1 день, разом із походом до магазину.

Найпростіше і найнеобхідніше, якщо ви або ваші родичи – щасливі володарі старих рам. Та що тут говорити, всі розуміють, що коли з вікна дує, треба ущільнити вікна. Але перед тим як почати заклеювати, подумайте над тим, щоб поставити нові вікна – до 25% тепла можна утримати в будинку, замінивши старі вікна з рамами, що розсохлися, на енергозберігаючі.

 

Складові

ущільнювач: поролон або спеціальна клейка стрічка для вікон;

паперовий скотч або паперова стрічка для вікон;

клей, якщо у вас не скотч, а плівка;

герметик, наприклад, шпаклівка для вікон або монтажна піна, або сілікон, щоб закрити щілини між склом і рамою вікна.

 

Як зробити

!утепление-окон_поролон_4

 

1. Купуємо у магазині будматеріалів поролон і паперовий скотч, силікон, пістолет для силікону, якщо потрібно – ножиці.
2. Знаходимо у квартирі ножиці і олівець або іншу паличку, щоб затикати поролон у щілини.
3. Поролон – у щілини, міцно і щільно. Якщо потрібно, скористайтесь паличкою, або кладіть у два шари.

утепление-окон_поролон
4. Стрічку клеїмо зверху.
5. За допомогою шпаклівки для вікон, монтажної піни або силікону закриваємо щілини між склом і рамою вікна, якщо вони є. До забрудненої поверхні герметик не приклеїться і для цього найкраще підійде монтажна пістолетна піна.

Untitled-96. Тепер у вас стало тепліше. Весною радісно здираємо стрічки і виймаємо потемнілий від вуличної пилюки поролон. Все викидаємо у сміття. Ще раз думаємо про те, що поставити енергоефективні склопакети.


Нюанси

– Дехто бере паперову стрічку і замість клею робить клейстер, тобто борошно із водою. Це дозволяє не обдирати стрічку з рами разом із фарбою.

Untitled-10– До тюбика із силіконом знадобиться пістолет. Це багаторазовий прилад для вичавлювання. Краще брати повністю металевий, довше послужить. Ціна такого – біля 20 грн. Не переплутайте з пістолетом для монтажної піни, який коштує більше 100 грн.

– Не переплутайте паперовий скотч і малярну стрічку (вони зовнішньо дуже схожі), читайте підписи. Стрічка зазвичай погано приліпає, бо вона повинна легко і просто віддиратися.
– Не використовуйте поролон повторно.
– Додатково можна застосувати так звану технологію “третього скла“: закріпити на рамі плівку, яка створить ще одну “віконну камеру” і не пропускатиме повітря.

– Подумайте про те, що наклеїти на скло енергоощадну плівку. Одразу скажемо, що вона недешева, бо являє собою високотехнологічний вироб: багато шарів, на кожен з яких методом бомбардування атомами нанесений надтонкий шар металу (найчастіше – золота або нікелю) та кераміки. Не пропускає інфрачервоні теплові хвилі.

– Знайте як правильно провітрювати приміщення – потрібно на кілька хвилин, але навстіж відкрити вікно, а краще створити протяг, щоб свіже повітря увірвалося у дім, але предмети не встигли охолонути (воно називається “ударним”). Таке провітрювання взимку набагато ефективніше, ніж “форточне”.

Теги: | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


1. Живемо в новій квартирі, тільки після ремонту. Нові вікна, склопакет. Але все одно кріз них відчувається холод. Чи є сенс утеплити ці вікна таким же способом, як старі або якось інакше? Якщо холод йде не через щелини, а через саме скло, може є сенс зробити якісь "ставни" та на ніч вставляти їх у вікна? Якщо так, то як зробити і з чого і наскільки це допоможе? Дякую. 2. В мене вікна старі, але швів між ними немає, проте дує із малих шпаринок, що між деревом і склом. Як мені їх ізолювати?

Дмитро, Марина

Відповідь

Какой обогреватель выбрать для двух-комнатной квартиры общей площадью 50кв.м., семья из4-х человек. В квартире установлен бойлер мощностью 1,5Квт. Выбор стоит между конвекторными типами обогревателей и масляными батареями.

Відповідь