Головна Цікаво! Про нас

Тепловий екран за батареями

Untitled-9

Економія – 1-2%. Вартість – 50 грн на батарею. Час – 1 день.

Це проста технологія, яка підвищить температуру у домі на 1-2 градуси. Батареї стоять під вікнами, тобто обігрівають цеглу або бетон зовнішньої стіни. А мають обігрівати внутрішнє приміщення. Для цього між батареями і стінами потрібно поставити спеціальний тепловідбивний матеріал: фольгу, яка буде прикріплена до теплоізолятора.

Untitled-9

Складові

алюмінієва фольга, прикріплена до м’якого теплоізолятора, що має товщину від 3-6 мм (матеріалом може бути, наприклад, алюфом (українського виробництва).

клей, дюбеля або спеціальні «грати» для екрану.

 

Як зробити

Untitled-81. Вимірюємо батареї. Вираховуємо, скільки нам потрібно тепловідбивного матеріалу.

Untitled-72. Купуємо відповідну кількість тепловідбивного матеріалу у будівельному магазині. Матеріал буде тим дорожчим, чим він товщий. 3-5мм вистачає для будь-яких стін. Фольгований пенопропілен у рулонах – це найбільш  дешевий та надійний матеріал для теплового екрану.

3. Вирізаємо з нього тепловідбивні екрани для кожного радіатору. Екран має бути трохи більшим за батарею.

4. Закріплюємо тепловідбивний екран за радіатором клеєм або дюбелями. Бажана відстань між стіною та батареєю – мінімум 3 см, у будь-якому випадку ребра радіатора не повинні торкатися фольги. Можна закріпити на стінку, а можна – на спеціальні грати, тобто забезпечити відстань між стіною і екраном також у кілька см. Це ще підвищить енергоефективність екрану, але, зрозуміло, такої відстані між стіною та батареєю може просто технічно не бути.

Untitled-65. У приміщенні стає тепліше на 2-5 градусів.


Нюанси

– Поверхня стіни має бути рівна.

– Не переплутайте фольгу із іншими метализованими матеріалами. Матеріал з лавсанової основою із напиленням алюмінієм гірше відбиває тепло. Щоб перевірити, фольга це чи ні, підпаліть її. Фольга не розплавиться.

– Якщо батарея встановлена у ніші і стіна за нею тонка, то встановлення теплоекрану може призвести до її сильного промерзання у холоди і, відповідно, руйнування.

– Замість теплового екрану за радіаторами можна використовувати тепловідбивну фарбу, її можна пофарбувати під колір стіни і вона більш паропроникна ніж теплоізолятор.

 

Відео як монтувати екран за радіатор

Теги: | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Чи правда що для твердопаливного котла кращі чугунні батареї, чи все таки варто замінити на сучасні варіанти?

Богдан

Відповідь

Живемо в Києві. Поруч, у будинку по Дяченка, 6, замінили всім безкоштовно по всьому будинку ЧОМУ ми повинні оплачувати сам лічильник??? ДЕ СПРАВЕДЛИВІСТЬ??? ЖЕКи навіть компенсацію не виплачують за змінені вікна і батареї - а раніше обяцяли))) Дякую.

Юля

Відповідь