Головна Цікаво! Про нас

Тепловий екран за батареями

Untitled-9

Економія – 1-2%. Вартість – 50 грн на батарею. Час – 1 день.

Це проста технологія, яка підвищить температуру у домі на 1-2 градуси. Батареї стоять під вікнами, тобто обігрівають цеглу або бетон зовнішньої стіни. А мають обігрівати внутрішнє приміщення. Для цього між батареями і стінами потрібно поставити спеціальний тепловідбивний матеріал: фольгу, яка буде прикріплена до теплоізолятора.

Untitled-9

Складові

алюмінієва фольга, прикріплена до м’якого теплоізолятора, що має товщину від 3-6 мм (матеріалом може бути, наприклад, алюфом (українського виробництва).

клей, дюбеля або спеціальні «грати» для екрану.

 

Як зробити

Untitled-81. Вимірюємо батареї. Вираховуємо, скільки нам потрібно тепловідбивного матеріалу.

Untitled-72. Купуємо відповідну кількість тепловідбивного матеріалу у будівельному магазині. Матеріал буде тим дорожчим, чим він товщий. 3-5мм вистачає для будь-яких стін. Фольгований пенопропілен у рулонах – це найбільш  дешевий та надійний матеріал для теплового екрану.

3. Вирізаємо з нього тепловідбивні екрани для кожного радіатору. Екран має бути трохи більшим за батарею.

4. Закріплюємо тепловідбивний екран за радіатором клеєм або дюбелями. Бажана відстань між стіною та батареєю – мінімум 3 см, у будь-якому випадку ребра радіатора не повинні торкатися фольги. Можна закріпити на стінку, а можна – на спеціальні грати, тобто забезпечити відстань між стіною і екраном також у кілька см. Це ще підвищить енергоефективність екрану, але, зрозуміло, такої відстані між стіною та батареєю може просто технічно не бути.

Untitled-65. У приміщенні стає тепліше на 2-5 градусів.


Нюанси

– Поверхня стіни має бути рівна.

– Не переплутайте фольгу із іншими метализованими матеріалами. Матеріал з лавсанової основою із напиленням алюмінієм гірше відбиває тепло. Щоб перевірити, фольга це чи ні, підпаліть її. Фольга не розплавиться.

– Якщо батарея встановлена у ніші і стіна за нею тонка, то встановлення теплоекрану може призвести до її сильного промерзання у холоди і, відповідно, руйнування.

– Замість теплового екрану за радіаторами можна використовувати тепловідбивну фарбу, її можна пофарбувати під колір стіни і вона більш паропроникна ніж теплоізолятор.

 

Відео як монтувати екран за радіатор

Теги: | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Чи дають зараз дозвіл на від`єднання від центрального опалення? Які потрібні для цього документи?

численні запити

Відповідь

Підкажіть, яку модель газового лічильника мені придбати?

Відповідь