Головна Цікаво! Про нас

Лічильник тепла на квартиру

2

Економія – 30-70%. Вартість – 3500-4500 грн. Час на встановлення – 10-14 днів.

Лічильник тепла – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий до неї чинник. Він фіксує реальну величину теплової енергії, використаної за певний час. Установка приладу обліку теплової енергії замінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожите тепло. Якщо враховувати непрозорість тарифної політики в державі та наявні втрати теплових мереж можна з впевненістю сказати, що оплата кожної окремої сім’ї за тепло не відповідає дійсності і в підсумку платежі за лічильником вийдуть менші.

Лічильник тепла на квартиру у багатоповерховому будинку встановлюється при «горизонтальній» розводці тепла, коли до квартири тепло поступає по двом трубам. Такі системи – у нових багатоповерхівках. У старих “радянських” домах частіше застосовується «вертикальна» система, коли тепло заходить у квартиру по вертикальним стоякам. В такий ситуації ставити лічильники тепла не тільки доволі дорого, а й технічно проблематично. Попросту кажучи – обленерго не видають тех.умови на вертикальні розводки,

3

однотрубна схема з горизонтальною розводкою

2

двотрубна схема з вертикальною розводкою

1

однотрубна схема з вертикальною розводкою

 

Складові

– лічильник тепла;

– теплопостачальник (наприклад, “Київенерго”);

– балансоутримувач будинку (ЖЕК, ОСББ, товариство);

– спеціалізований підрядник з монтажу лічильників тепла, який має відповідні ліцензії.

 

Як зробити

!документы_квартира_7

 

1. Власник квартири отримує дозвіл на встановлення лічильника у компанії-підрядника з управління будинком (ЖЕК, ОСББ). Для цього йому знадобляться а) паспорт; б) ідентифікаційний код; в) документ, що підтверджує право власності на квартиру; г) технічний паспорт квартири; д) в разі наявності пільг – документи, які підтверджують право на пільги. Можуть ще попросити довідку про відсутність заборгованості за комунальні послуги.

2. Власник квартири вибирає підрядника з монтажу лічильника. Підрядник відвідує дім/квартиру, щоб порекомендувати тип і потужність лічильника. Підписується договір на підрядні роботи і підбирають тип лічильника. Зазвичай лічильник можна купити відразу у підрядника з монтажу. Вибирайте тільки ті лічильники, що занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

3. Власник квартири отримує технічні умови від виконавця послуг з централізованого опалення щодо встановлення  квартирного лічильника тепла. В принципі, можна пункти 2 і 3 поміняти місцями: спочатку отримати техумови, а потім звернутися до спеціалізованої організації стосовно виконання робіт.

Правова основа для цього (у разі, якщо обленерго “посилає”). Наявність проектної документації та відповідних дозволів при встановленні приладу обліку теплової енергії передбачено пунктом 1.4 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207, пунктами 8, 9, 17-19 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198, державними будівельними нормами, зокрема ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до пункту 8 Правил, для приєднання споживача до системи теплопостачання, реконструкції або розширення системи теплоспоживання споживач повинен надати заявку теплопостачальній організації про видачу технічних умов. Згідно зі статтею 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» технічні умови надаються протягом 15 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви та 30 робочих днів у разі необхідності їх узгодження з власником інженерних мереж.

4. Підрядник розробляє індивідуальний проект встановлення лічильника (необхідну технічну документацію для встановлення засобу обліку). В них вказується в тому числі модель лічильника. Зауважте, що не буждь-яка модель підійде. “Для обліку відпуску та споживання теплової енергії застосовуються прилади комерційного обліку, занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, або ті, що пройшли державну метрологічну атестацію” (пункт 17 Постанови від 3 жовтня 2007 р. N 1198 Про затвердження Правил користування тепловою енергією).

!киевенерго_вывеска

5. Проект погоджується із теплопостачальником.

6. Підрядник монтує лічильник. В більшості випадків лічильник буде міститися за межами вашої квартири, наприклад, на сходовому майдачику. Це потрібно для доступу теплопостачальника та компанії-підрядника з управління будинком (ЖЕКу, ОСББ) до його показників. Але інколи може встановлюватись і в квартирі.

рука-подписывает_4

7. Для того, щоб почати оплачувати послуги з централізованого опалення за показами лічильника, необхідно укласти відповідний договір з виконавцем послуг з централізованого опалення (теплопостачальною організацією).

Відбувається передача показників лічильника на комерційний облік теплопостачальника. Для цього складається угода із теплопостачальником і організовується візит до нововстановленого лічильника представників а) підрядника з монтажу лічильника; б) компанії-підрядника з управління будинком (ЖЕКу, ОСББ); в) теплопостачальника. Перевіряється відповідність змонтованого лічильника погодженому проекту, номерів на лічильнику – номерам, вказаним у його техпаспорті. На лічильник ставиться пломба і складається акт, в який вносяться початкові показники лічильника. “Після технічного огляду вузла обліку теплопостачальна організація видає акт про його прийняття в експлуатацію. Споживач за показами вузла обліку визначає обсяг спожитої теплової енергії та параметри теплоносія і заносить ці дані до журналу обліку споживання теплової енергії” (пункт 19 Постанови від 3 жовтня 2007 р. N 1198 Про затвердження Правил користування тепловою енергією).

рука-с-деньгими
8. Тепер ви платите лише за спожите вами тепло.

блокнот-и-калькулятор_1

9. Через 4 роки проводиться повірка лічильника тепла на квартиру.

Відео про те, чим відрізняється лічильник тепла на квартиру від лічильника тепла на багатоквартирний будинок і який з них краще встановити.

 

Нюанси

– За законом у всіх проектах будинків, спроектованих після 2005 року, має бути можливість поставити лічильник тепла на квартиру.

– Існують лічильники із можливістю знімати показники віддалено, такі можуть встановлюватися у квартирах.

– Лічильник має бути сертифікованим в Україні, тобто занесеним в Державний реєстр засобів вимірювальної техніки.

– До показників квартирного лічильника тепла додаватиметься в середньому 20% на опалення площ загального користування у під’їзді (сходові клітки, ліфтові майданчики тощо).

– Звертайте увагу на гарантійні терміни лічильників (гарантія на лічильник складає  від 1 року до, у деяких випадках, 4-х років).

– Необхідно звертати увагу на міжповірочний інтервал (2 або 4 роки) – чим він довший, тим краще.

– Ультразвукові лічильники дещо дорожчі, але працюють надійніше (відсутні рухомі частини).

– Лічильник не робить приміщення теплішим, він дає можливість платити за фактично спожите тепло, що як правило дешевше ніж нормативне або розрахункове за м2.

Теги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Если рассматривать вопрос экономии на отоплении, то почему я не могу установить в квартире автономное отопление? Какое здравое объяснение этому запрету? Не планируется ли его пересмотреть? И если я все же уговорю соседей на отключение дома от центрального отопления, какова процедура (живу в Киеве)?

Артем

Відповідь

Чи нормальна буде паропрониність стін з цегли звичайної 38см і утеплювач ззовні пінопласт 120 мм, чи краще утеплювати мінеральною ватою. Але вата не така довговічна, як пінопласт.

Василь

Відповідь