Головна Цікаво! Про нас

Енергоаудит будинку

b

Економія 5-10% за рахунок організаційних заходів та до 40-45% в результаті впровадження рекомендацій.

Вартість: 1000-3000 грн експрес-аудит будинку, 8000-12000 грн комплексний аудит будинку.

Час: 1 день (експрес-аудит) або 1-2 тижні (комплексний аудит).

Енергоаудит будинку – це коли фахівець з енергозбережень приїжджає до вас додому і оцінює, де є у вас тепловтрати та перевитрати енергоносіїв., а також рекомендує, як їх позбутися. При цьому визначаються найбільш ефективні заходи, що з мінімальними затратами дозволять отримати значну економію. Енергоаудит має сенс якщо ви проживаете у приватному будинку.

Складові

–   підрядник на проведення енергоаудиту (наприклад, «КиївЕСКО»).

Як зробити

1. Вибрати підрядника і домовитися про візит до вас. Фахівець зробить аналіз технічного стану електро-, тепло- та водо забезпечення вашого дому. Виявить втрати і запропонує організаційно-технічні заходів, що їх знизять. Надасть рекомендації щодо заміни використовуваних енергоресурсів іншими видами ресурсів. Скаже, скільки ви зможете зекономити тепла, якщо втілите ці поради. Зробить прорахунок. Все це у письмовій формі, також буде виписано енергетичний паспорт та/або звіт (в залежності від виду проведеного енергоаудиту).

счетчик-на-газ_блокнот

Як проходить енергоаудит описано у цій статті “Енергетичний аудит будинку: встановлення діагнозу та план лікування”:

“Тепловізор фактично вимірює температуру поверхні і може дати оцінку якості теплоізоляції огороджувальних конструкцій. При цьому з достатньою точністю відповісти на питання “скільки тепла втрачається через стіни?”, як би цього не хотілося, тепловізор не може. Для цього існують вже інші прилади: вимірювача теплового потоку та вимірювач опору теплоізоляції, що передбачають контактний метод вимірювання.

Дуже важливим є досвід спеціаліста з термографії, тому що на зйомку, а особливо на остаточну обробку впливають дуже багато факторів (починаючи від матеріалу поверхні і закінчуючи положенням сонця під час вимірювань).

На фото внизу бачимо, як може виглядати одна й та сама будівля при різних налаштуваннях тепловізора.

TeplovisorTeplovisor2

Тобто невірна інтерпретація тепловізійної зйомки може дати абсолютно протилежні висновки щодо якості теплоізоляції.

Вимірювання параметрів внутрішнього мікроклімату

Дуже важливим параметром “здоров’я” будинку є внутрішня температура, вологість та концентрація вуглекислого газу. Тому встановлення самописців (логерів), що фіксували б цю температуру протягом принаймні декількох діб, є дуже важливим з огляду на оптимізацію роботи систем опалення та вентиляції. Якщо буде зафіксовано, що температура в якісь години була вища за нормативну, – це буде приводом для проведення налаштування автоматики системи опалення; підвищена вологість та концентрація вуглекислого газу є ознаками збоїв в системі вентиляції будівлі.

<…>

Вимірювання споживання енергоресурсів

З обліку енергоресурсів починається будь-яка економія (ми не можемо зберегти те, що не можемо порахувати) тому про встановлення приладів обліку зацікавлені споживачі дбають в першу чергу. Та бувають випадки, коли необхідно отримати додаткові дані, наприклад графік погодинного споживання, або лічильник не був встановлений взагалі. В цій ситуації в нагоді енергоаудитору стають портативний витратомір рідини та аналізатор параметрів електроенергії.

Причому вони можуть дати відповідь на питання: “а чи вигідно мені встановлювати лічильник (теплової енергії чи води)?”

лічильник теплової енергії 1Рис3

Серед інших приладів, що можуть використовуватись енергоаудиторами: струмові клещі-ватметр (для визначення споживання електроенергії окремими приладами), люксметр (для оцінювання рівня освітленості), контактні та інфрачервоні термометри, анемометр (для перевірки систем вентиляції).

<…>

Підготовка звіту

Зібравши достатню кількість матеріалів, енергоаудитор будує баланс споживання енергоресурсів, вибирає заходи, що можуть бути впроваджені та розраховує їх ефективність. Зазвичай заходи поділяються на організаційні та швидкоокупні (до 1-2 років), заходи з середнім терміном окупності (3-6 років) та довгоокупні (більше 7 років).
Результатом стає звіт з енергаудиту, що дозволяє замовнику прийняти рішення про подальшу реконструкцію будівлі.

Також готується резюме звіту: 2-3 сторінки, де вказані основні результати проведення енергетичного аудиту.”


Нюанси

– Звертайте увагу на досвід аудитора та приладову базу (найважливіши прилади для аудиту будинку: тепловізор, давачі температури та вологості, вимірювачі потужності електроприладів.

– Як правило, в рекомендаціях енергоаудитор не повинен рекомендувати технологію лише одного виробника або сам бути представником виробника.

Теги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Пiдкажiть де придбати пiролiзний твердотопливний котел довгоi дii горiння і який краще вибрати?

Альона

Відповідь

У нас было АОГВ (напольный газовый котел), мы его демонтировали вместе со старой системой отопления и заменили всё полностью на новое! Поставили недостающие радиаторы и новый настенный газовый котёл, и всё осталось на своих местах, только котёл стал висеть на стене, а не стоит на полу, но в том же месте. Надо ли переоформлять документы на отопительный прибор?

Дмитрий

Відповідь