Головна Цікаво! Про нас

Енергоаудит будинку

b

Економія 5-10% за рахунок організаційних заходів та до 40-45% в результаті впровадження рекомендацій.

Вартість: 1000-3000 грн експрес-аудит будинку, 8000-12000 грн комплексний аудит будинку.

Час: 1 день (експрес-аудит) або 1-2 тижні (комплексний аудит).

Енергоаудит будинку – це коли фахівець з енергозбережень приїжджає до вас додому і оцінює, де є у вас тепловтрати та перевитрати енергоносіїв., а також рекомендує, як їх позбутися. При цьому визначаються найбільш ефективні заходи, що з мінімальними затратами дозволять отримати значну економію. Енергоаудит має сенс якщо ви проживаете у приватному будинку.

Складові

–   підрядник на проведення енергоаудиту (наприклад, «КиївЕСКО»).

Як зробити

1. Вибрати підрядника і домовитися про візит до вас. Фахівець зробить аналіз технічного стану електро-, тепло- та водо забезпечення вашого дому. Виявить втрати і запропонує організаційно-технічні заходів, що їх знизять. Надасть рекомендації щодо заміни використовуваних енергоресурсів іншими видами ресурсів. Скаже, скільки ви зможете зекономити тепла, якщо втілите ці поради. Зробить прорахунок. Все це у письмовій формі, також буде виписано енергетичний паспорт та/або звіт (в залежності від виду проведеного енергоаудиту).

счетчик-на-газ_блокнот

Як проходить енергоаудит описано у цій статті “Енергетичний аудит будинку: встановлення діагнозу та план лікування”:

“Тепловізор фактично вимірює температуру поверхні і може дати оцінку якості теплоізоляції огороджувальних конструкцій. При цьому з достатньою точністю відповісти на питання “скільки тепла втрачається через стіни?”, як би цього не хотілося, тепловізор не може. Для цього існують вже інші прилади: вимірювача теплового потоку та вимірювач опору теплоізоляції, що передбачають контактний метод вимірювання.

Дуже важливим є досвід спеціаліста з термографії, тому що на зйомку, а особливо на остаточну обробку впливають дуже багато факторів (починаючи від матеріалу поверхні і закінчуючи положенням сонця під час вимірювань).

На фото внизу бачимо, як може виглядати одна й та сама будівля при різних налаштуваннях тепловізора.

TeplovisorTeplovisor2

Тобто невірна інтерпретація тепловізійної зйомки може дати абсолютно протилежні висновки щодо якості теплоізоляції.

Вимірювання параметрів внутрішнього мікроклімату

Дуже важливим параметром “здоров’я” будинку є внутрішня температура, вологість та концентрація вуглекислого газу. Тому встановлення самописців (логерів), що фіксували б цю температуру протягом принаймні декількох діб, є дуже важливим з огляду на оптимізацію роботи систем опалення та вентиляції. Якщо буде зафіксовано, що температура в якісь години була вища за нормативну, – це буде приводом для проведення налаштування автоматики системи опалення; підвищена вологість та концентрація вуглекислого газу є ознаками збоїв в системі вентиляції будівлі.

<…>

Вимірювання споживання енергоресурсів

З обліку енергоресурсів починається будь-яка економія (ми не можемо зберегти те, що не можемо порахувати) тому про встановлення приладів обліку зацікавлені споживачі дбають в першу чергу. Та бувають випадки, коли необхідно отримати додаткові дані, наприклад графік погодинного споживання, або лічильник не був встановлений взагалі. В цій ситуації в нагоді енергоаудитору стають портативний витратомір рідини та аналізатор параметрів електроенергії.

Причому вони можуть дати відповідь на питання: “а чи вигідно мені встановлювати лічильник (теплової енергії чи води)?”

лічильник теплової енергії 1Рис3

Серед інших приладів, що можуть використовуватись енергоаудиторами: струмові клещі-ватметр (для визначення споживання електроенергії окремими приладами), люксметр (для оцінювання рівня освітленості), контактні та інфрачервоні термометри, анемометр (для перевірки систем вентиляції).

<…>

Підготовка звіту

Зібравши достатню кількість матеріалів, енергоаудитор будує баланс споживання енергоресурсів, вибирає заходи, що можуть бути впроваджені та розраховує їх ефективність. Зазвичай заходи поділяються на організаційні та швидкоокупні (до 1-2 років), заходи з середнім терміном окупності (3-6 років) та довгоокупні (більше 7 років).
Результатом стає звіт з енергаудиту, що дозволяє замовнику прийняти рішення про подальшу реконструкцію будівлі.

Також готується резюме звіту: 2-3 сторінки, де вказані основні результати проведення енергетичного аудиту.”


Нюанси

– Звертайте увагу на досвід аудитора та приладову базу (найважливіши прилади для аудиту будинку: тепловізор, давачі температури та вологості, вимірювачі потужності електроприладів.

– Як правило, в рекомендаціях енергоаудитор не повинен рекомендувати технологію лише одного виробника або сам бути представником виробника.

Теги: | | | | | |


Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Скажіть будь ласка чи мажна поставити лічильник на тепло якщо ми проживаємо в гуртожитку (на окрему кімнату)? Якщо так, то як це можна зробити?

Світлана

Відповідь

Многие жильцы нашего дома(многоквартирного) решили поставить домовой счетчик тепла. Некоторые хитрые, узнав, что за наш счет они тоже будут платить по счетчику, отказываются вкладывать деньги. Подскажите, пожалуйста, можно ли как-то юридически оформить установку счетчика, чтоб штрейхбрехеры не имели к нему отношения и платили по полной программе. Как заставить облтеплоэнерго разграничивать наши тарифы? Сразу оговорюсь, мы не ОСББ и не хотим его создавать, т.к. дому 50 лет и находится в плачевном состоянии, да и в тепловой сети мы самые последние.

Татьяна

Відповідь