Головна Цікаво! Про нас

Про нас

Своє тепло — соціальний проект медіагрупи StarLightMedia.

Стартував 5 вересня 2014 року. Мета – щоб українці стали більш енергоефективними і споживали менше тепла і газу вже у 2015-му році.

Для цього ми зняли 7 емоційних і мотивуючих роликів, подивіться їх, будь ласка, тут. Ми показуємо їх на всіх наших телеканалах і в нашому інтернеті.

Створили цей сайт. Склали прості покрокові інструкції, як утеплитися, як поставити лічильник, як пройти енергоаудит. Щодня відповідаємо на питання від людей щодо енергоефективності — для цього на сайті зроблено форму зворотнього зв’язку. У цьому нам допомагають експерти, фахівці енергоефективності. Ми дякуємо за експертну домопогу Групу Світового Банку (проект IFC «Енергоефективність у житловому секторі України»), проридоохоронну громадську організацію «Eкоклуб Рівне», Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», КП «ГВП» (КИЇВЕСКО)», Біоенергетичну Ассоціацію УкраїниНаціональний екологічний центр України, керівника напрямку житлово-комунальних програм Тетяну Бойко (ГО «Опора»), юриста «Інституту місцевого розвитку» Дмитра Левицького, незалежного експерта з енергоэфективності Ігоря Черкашина, а також практиків («Данфосс ТОВ», Herz.ua, “Баутех-Украина“, “Львівський сантехник”, Promalp, інших). (Думка експертів може не співпадати з думкою інших фахівців, що представлена на сайті.)

Логотип для проекту pro bono розробила міжнародна маркетингова компанія fedoriv.

Ми робимо волонтерські акції, та придумуємо інші способи мотивувати українців підвищити свою енергоефективність. Наприклад, склали ось такий список пільгових умов придбання продуктів та послуг з енергоефективності і постійно поповнюємо його.

З нами разом над темою працюють Slava Frolova Group, група «Українська Енергетична Незалежність» Олександра Ксенофонтова та інші ініціативні групи.

Звичайне людське тепло і тепло в будинку – в чомусь близькі речі, і кожен сьогодні має докласти зусиль, щоб «зберегти своє тепло», незважаючи на обставини.

Утеплення – те, з чого потрібно починати заходи з енергоефективності (і продовжити обліком, тобто встановленням лічильників). Є багато способів зробити будинок теплішим, якщо створити ефект «термосу». І це простіше, ніж здається. Є способи швидкі і дешеві, такі як ущільнення вікон або встановлення теплових екранів на батареями. Є довгі і дорогі, такі як енегроаудит будинку і утеплення всієї багатоповерхівки за раз. Є середні і обов`язкові: замінити вікна, закрити шви і щілини у стінах, утеплити стіни, дах, підлогу, горище. Власників приватних будинків радимо серйозно придивитися до опалювальних котлів та сонячних колекторів. Рекомендують робити комбіновані системи, в яких різні види забезпечення тепла доповнюють один одного.

Хоча головне – просто замислитися про це. Про те, що це просто, і підходить вам.

Від дбайливого ставлення до тепла сьогодні залежить не тільки наш фізичний комфорт, але й незалежність країни, в якій ми живемо і про яку мріють наші діти. Збереження і облік енергоресурсів – шлях дорослої і відповідальної людини, яка сама вибирає, а не слідує нав`язаному. Тому нам хочеться, щоб у кожній українській родині зрозуміли, що як важливо берегти «своє тепло» у домі і душі, і що до цього потрібно прикладати зусилля.

За додатковою інформацією про проект звертайтесь, будь ласка, до редактору сайту своєтепло.укр Ольги Ваганової, 067 502 99 41, vaganova.o@starlightmedia.ua.

Питання експерту

Будь ласка, ставте питання якнамога конкретніше, так ви зекономите час собі й експертам.

НЕПРАВИЛЬНО: Чому в мене нема гарячої води? Хто відповідає за гарячу воду?

ПРАВИЛЬНО: Я живу в багатоквартирному будинку на Троєщині у Києві. Мій будинок обслуговує комунальний ЖЕК. З крана гарячої води тече ледь тепла вода. Яким чином мені отримати перерахунок за неякісно надану послугу?

Код для перевіркиНещодавно запитували


Если у нас в частном доме есть газовый котел, а мы хотим установить ещё резервный твердотопливный котел, нужно ли какое-то разрешение на это?

Відповідь

1. Живемо в новій квартирі, тільки після ремонту. Нові вікна, склопакет. Але все одно кріз них відчувається холод. Чи є сенс утеплити ці вікна таким же способом, як старі або якось інакше? Якщо холод йде не через щелини, а через саме скло, може є сенс зробити якісь "ставни" та на ніч вставляти їх у вікна? Якщо так, то як зробити і з чого і наскільки це допоможе? Дякую. 2. В мене вікна старі, але швів між ними немає, проте дує із малих шпаринок, що між деревом і склом. Як мені їх ізолювати?

Дмитро, Марина

Відповідь